До законопроєкту про медіа зареєстровано 2350 правок
До законопроєкту «Про медіа» внесено 2350 правок. Про це «Детектор медіа» повідомив народний депутат Микита Потураєв.
У авторів був 21 день для того, щоб внести правки в законопроєкт, який ухвалили в першому читанні. Тепер ці правки мають інтегрувати в документ і винести його на друге читання.
Нагадаємо, до другого читання депутати оновлять текст закону «Про медіа».
- Читайте також: «Боїмося зловживань»: Регіональні телерадіомовники розкритикували законопроєкт «Про медіа»
30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому повторному читанні, «за» проголосували 233 нардепи. Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС.
- Читайте також: В'ятрович: Закон про медіа можуть використати для розмінування культурного кордону з Росією
Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію роботи онлайн-ЗМІ, вебплатформ на кшталт Netlix чи Facebook. Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним. Законопроєкт «Про медіа» передбачає й залучення Нацради до формування «чорних списків» діячів, що загрожують нацбезпеці.
Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав Верховну Раду відмовитися від подальшого розгляду законопроєкту, адже в такому вигляді документ «серйозно загрожує свободі преси в Україні, посилюючи державний контроль над інформацією в той час, коли громадяни потребують її найбільше».
В Україні теж лунає критика цього законопроєкту. Як вказують експерти, нова редакція документа нібито «скасовує заборону російської музики та "чорні списки"» діячів, які загрожують національній безпеці України. Член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, медіаюрист Олександр Бурмагін запевнив, що законопроєкт «Про медіа» не знищує «чорні списки». За його словами, він робить їх ведення більш цивілізованим.
Також медіаспільнота критикує окремі положення законопроєкту, які нібито містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії. Зокрема, як заявляв громадянський рух «Відсіч», ці зміни передбачають фактичне зменшення української пісенної квоти в радіоефірі на 10%. Депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила, що ухвалений законопроєкт «Про медіа» не зменшує квоти, а збільшує.
Світлина пресслужби «Слуги народу»