Медведчук був потрібен ФСБ для того, щоб списувати кошти – Буданов
Медведчук був потрібен ФСБ для того, щоб списувати кошти – Буданов
Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов в інтерв'ю «Українській правді» повідомив, що підозрюваний у держзраді нардеп Віктор Медведчук був потрібен ФСБ Росії для того, щоб списувати на нього кошти.
«Медведчук був потрібен Федеральній службі безпеки, саме департаменту оперативної інформації, для того, щоб списувати на нього кошти. Оце одна з головних причин, чому ФСБ дуже сильно під час останніх підготовчих етапів виступала за початок активних бойових дій. Бо у них всередині стало питання: на що роками витрачалися кошти? І треба було давати відповідь», – каже Буданов.
Очільник ГУР додав, що в ОПЗЖ «лінія Медведчука» абсолютно відкрито співпрацювала і співпрацює надалі з проросійськими силами, з російським урядом, російськими спецслужбами.
Підозрюваний у державній зраді нардеп Віктор Медведчук наразі перебуває під арештом без права внесення застави.
24 лютого нардеп втік зі свого маєтку у Києві і відтоді переховувався від слідства у столиці. 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що СБУ вдалося знайти та затримати Медведчука.
За даними СБУ, ФСБ Росії намагалася вивезти Медведчука до невизнаного Придністров'я, а потім до РФ. Однак доїхати Медведчук зміг лише до меж Київської області.
Медведчук просив президента Володимира Зеленського обміняти його на захисників і мешканців Маріуполя, але Росія відмовилась від цього.
До моменту своєї втечі, 24 лютого, Медведчук залишався під домашнім арештом. Такий запобіжний захід йому обирали двічі в межах різних кримінальних проваджень: 13 травня (щодо видобутку нафти і газу в Чорному морі) та 12 жовтня 2021 року (щодо сприяння діяльності терористичної організації через поставки вугілля з окупованих територій Донбасу).
2 листопада 2021 року Печерський суд змінив запобіжний захід для Медведчука з домашнього арешту на особисте зобов'язання до 31 грудня в межах епізоду про держзраду і замах на розграбування національних ресурсів у Криму. В іншій справі домашній арешт залишався чинним.
Фото: Дмитро Ларін, «Українська правда»