ДБР заявило, що у справі Трухіна не було відеодоказів, які опублікувала УП

ДБР заявило, що у справі Трухіна не було відеодоказів, які опублікувала УП

2 Лютого 2022
3653
2 Лютого 2022
10:32

ДБР заявило, що у справі Трухіна не було відеодоказів, які опублікувала УП

3653
При цьому в Бюро кажуть, що допитували поліцейського, відео з особистої камери якого оприлюднили журналісти, але він не надав тієї інформації, яку потім повідомив ЗМІ.
ДБР заявило, що у справі Трухіна не було відеодоказів, які опублікувала УП
ДБР заявило, що у справі Трухіна не було відеодоказів, які опублікувала УП

Державне бюро розслідувань заявило, що у справі нардепа Олександра Трухіна досі не було відеодоказів, які опублікувала «Українська правда».

«Розслідування дорожньо-транспортної пригоди за участю народного депутата України Олександра Трухіна, яка сталася 23 серпня 2021 року, на даний час ще триває. Інформуємо, що матеріалів, оприлюднених журналістами видання "Українська правда", на момент виходу розслідування у розпорядженні слідства не було», – йдеться в заяві ДБР.

При цьому в Бюро кажуть, що допитували поліцейського, відео з особистої камери якого оприлюднили журналісти, але він начебто не надав тієї інформації, яку потім повідомив ЗМІ.

«Оскільки камери відеофіксації на ділянці траси, де сталася пригода, на момент ДТП ще не були встановлені, ДБР зверталося до громадян з проханням надати додаткові фото- та відеозаписи задля прискорення розслідування. На жаль, дане звернення не призвело до очікуваного результату. Відео буде витребувано у законному порядку, досліджено та буде надана юридична оцінка діям, зафіксованим на ньому», – додали в ДБР.

Раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова доручила НАБУ відкрити справу проти народного депутата Олександра Трухіна після публікації в ЗМІ відео з місця ДТП. Відеозапис із нагрудної камери поліцейського від 23 серпня 2021 року свідчить про те, що нардеп намагався дати хабар правоохоронцям та залишити місце аварії.

Після публікації відео з місця аварії Трухіна вирішили виключити з партії «Слуга народу», хоча раніше його однопартійці стверджували, що проти нардепа проводиться «інформаційна атака».

Нагадаємо, аварія за участю автівки Трухіна сталася 23 серпня о 15:45 на Бориспільській трасі поблизу Києва. За даними ЗМІ, Трухін за кермом Audi не дотримався безпечної дистанції і на великій швидкості в’їхав в автомобіль Ford, який у свою чергу протаранив автомобіль Daewoo. Свідки стверджували, що Трухін мав ознаки алкогольного сп'яніння, але офіційного підтвердження цьому немає.  

Сам Трухін підтвердив, що перебував на місці ДТП, однак не вказав, чи саме він був за кермом.

Внаслідок ДТП травми отримали шестеро людей, серед них двоє дітей, також серед постраждалих був голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.

Шефредактори низки ЗМІ повідомляли, що після публікації новини про ДТП з участю Трухіна на пошту прийшли з невідомої адреси пропозиції «на комерційних засадах» видалити матеріал про інцидент. За видалення новини про Трухіна сайтам пропонували мінімум 200 доларів, в залежності від «авторитетності видання».

Загалом новину про ДТП з Трухіним видалили або відредагували, прибравши згадки про нардепа, близько тридцяти українських медіа. Зник сюжет про ДТП і з YouTube-каналу Kyiv LIVE. 

Окремі українські ЗМІ пояснили «Детектору медіа» причини видалення новини про ДТП з участю Трухіна. 

Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко заявляв, що не бачив причин відсторонювати нардепа Олександра Трухіна з посади заступника голови бюджетного комітету у Верховній Раді після ДТП. На думку Корнієнка, Трухіна огульно обвинуватили та влаштували інформаційну атаку.

Фото: УП

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3653
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду