НАЗК виявило в декларації Медведчука недостовірні відомості на рекордні 73 мільйони гривень
НАЗК виявило в декларації Медведчука недостовірні відомості на рекордні 73 мільйони гривень
Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) виявило в декларації нардепа від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука недостовірні відомості на 73 мільйони гривень. Це рекордна сума неправдивих відомостей, яку НАЗК виявило під час повної перевірки декларацій посадовців у цьому році.
Нардеп не вказав, скільки коштує його земельна ділянка площею понад 6 га у Києві, а також розміщений на ній маєток на 2,9 тисячі квадратів. Перевірка встановила, що земля коштує 29 мільйонів гривень, а будівлі на ній — 16 мільйонів.
Також він не надав відомостей про землю в окупованому Криму, право користування якою має його дружина.
- Читайте також: «Схеми» отримали «унікальні креслення» маєтку Медведчука: шубосховище, церква та секретна кімната
У декларації відсутні відомості про вартість десяти автомобілів, чотири з яких належать Медведчуку (перші чотири – у списку нижче), а шість – його дружині:
- Mercedes-Benz Maybach S650 – 24 мільйони гривень;
- Mercedes-Benz Maybach S600 – 10,86 мільйонів гривень;
- Renault Duster – 500 тисяч гривень;
- Toyota Land Cruiser 200 – 1,1 мільйон гривень;
- BMW X5 – 3,58 мільйони гривень;
- Mercedes-Benz S500 4 Matic – 1,8 мільйони гривень;
- Bentley Continental GT – 1,64 мільйон гривень;
- Mercedes-Benz Vito – 1,08 мільйон гривень;
- Toyota Land Cruiser 200 – 1,05 мільйон гривень.
У НАЗК вказали, що відправили результати перевірки до Офісу генерального прокурора. За недостовірне декларування на суму понад 4,5 мільйони гривень суд може призначити таку відповідальність:
- 68-85 тисяч гривень штрафу;
- 150-240 годин громадських робіт;
- до двох років обмеження волі.
Нагадаємо, що 8 жовтня 2021 року Медведчуку оголосили нову підозру про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації. Його підозрюють у причетності до незаконного постачання вугілля з окупованих територій під час енергетичної кризи у 2014-2015 роках.
11 жовтня Медведчуку вручили клопотання про взяття під варту з альтернативою застави в 1 мільярд гривень.
12 жовтня Печерський райсуд Києва відмовив прокурорам у задоволенні клопотання, постановивши залишити Медведчука під цілодобовим домашнім арештом до 7 грудня без внесення застави.
Зазначимо, 11 травня 2021 року пані генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та нардепу «ОПЗЖ» Тарасу Козаку. Медведчук і Козак підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, який тимчасово окупувала РФ.
Перший епізод підозри стосується проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь». Другий епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод стосується подій серпня 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних сил України.
13 травня Печерський районний суд Києва постановив відправити Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету.
20 серпня Офіс генпрокурора завершив розслідування справ Медведчука та Козака і направив справи до суду.
Фото: з вільних джерел