Звільнена команда Kyiv Post запустила нове медіа The Kyiv Independent

Звільнена команда Kyiv Post запустила нове медіа The Kyiv Independent

22 Листопада 2021
3402
22 Листопада 2021
11:32

Звільнена команда Kyiv Post запустила нове медіа The Kyiv Independent

3402
Підтримати нове видання можна на членській інтернет-платформі Patreon.
Звільнена команда Kyiv Post запустила нове медіа The Kyiv Independent
Звільнена команда Kyiv Post запустила нове медіа The Kyiv Independent

Колишня редакція Kyiv Post запустила нове англомовне видання The Kyiv Independent. 

Журналісти розраховують на внески читачів і донорів, згодом розвиватимуть комерційну діяльність. Підтримати видання можна на членській інтернет-платформі Patreon щомісячним вкладом на суму від $5.

«Ми – це колишня редакція Kyiv Post, 30 журналістів та редакторів, звільнених власником видання за обстоювання редакційної незалежності. Ми запускаємо The Kyiv Independent, тому що Україні потрібна якісна англомовна журналістика, а нашим читачам – ЗМІ, що викликає довіру… Ми щодня будемо розповідати світу правду про Україну: факти про політику та реформи, війну та культуру, підприємництво та наукові відкриття. Ми задіємо безкомпромісні журналістські розслідування, щоб притягнути до відповідальності тих, хто при владі», повідомляє редакція на фейсбук-сторінці Save the Kyiv Post.

Посилання на сайт видання поки немає, однак ще 15 листопада журналісти запустили інформаційний бюлетень із розсилкою новин під назвою Ukraine Daily.

8 листопада 2021 року власник Kyiv Post Аднан Ківан повідомив про тимчасове призупинення роботи редакції через перезавантаження медіа, яке триватиме близько місяця. 

Із джерел у редакції ДМ стало відомо, що працівники Kyiv Post у день заяви Ківана втратили доступ до сайту та фейсбук-сторінки видання. Тим часом з’явилось повідомлення, яке журналістка видання Анна Миронюк назвала заявою редакції: в ньому йшлося про звільнення всієї команди Kyiv Post. 

Редакторка фічерів Kyiv Post Тамара Істоміна розповіла «Детектору медіа», що конфлікт між колективом та власником видання загострився після анонсу запуску україномовної версії, про яку команда дізналася з новин.

Очолити Kyiv Post українською мала Олена Ротарі, колишня шефредакторка одеського 7 каналу, що також належить Ківану. Однак журналісти виступили проти її призначення в обхід редакції. 

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва повідомила, що неофіційні проблеми у редакції Kyiv Post пов'язані із тиском Офісу президента на Ківана. Однак речник президента України Сергій Никифоров заявив, що для ОП новини про закриття видання Kyiv Post стали такою ж несподіванкою, як і для решти.

Аднан Ківан у коментарі «Детектору медіа» заперечив повідомлення про тиск ОП на видання.

11 листопада новим генеральним директором Kyiv Post став Люк Шеньє. За словами Шеньє, найближчими тижнями він сподівається зустрітися з усією командою особисто та обговорити можливість продовження співпраці. Медіаменеджер запевнив, що «Kyiv Post незабаром повернеться» у медіапростір країни.

Ілюстрація: The Kyiv Independent/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3402
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду