Комітет з інтеграції до ЄС відправив на доопрацювання законопроєкт про олігархів

Комітет з інтеграції до ЄС відправив на доопрацювання законопроєкт про олігархів

18 Червня 2021
2169
18 Червня 2021
08:59

Комітет з інтеграції до ЄС відправив на доопрацювання законопроєкт про олігархів

2169
Водночас Комітет визнав, що цей документ загалом не суперечить цілям Угоди про асоціацію.
Комітет з інтеграції до ЄС відправив на доопрацювання законопроєкт про олігархів
Комітет з інтеграції до ЄС відправив на доопрацювання законопроєкт про олігархів

Комітет з питань інтеграції України до ЄС 16 червня відправив на доопрацювання президентський законопроєкт №5599 про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

«Законопроєкт не суперечить цілям Угоди про асоціацію, але потребує доопрацювання з метою врахування положень статті 282 Угоди про асоціацію щодо належного дотримання принципу правової визначеності, повного врахування положень Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2016/679 від 27 квітня 2016 року (Загальний регламент про захист даних), врахування Європейської конвенції з прав людини, Гельсінського Заключного Акта, Рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1516 (2001 р.) та потребує висновку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», – йдеться у висновку Комітету.

Нагадаємо, 2 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт №5599 «Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук каже, що парламент може схвалити законопроєкт уже восени.

Зокрема, документ пропонує, щоб Рада національної безпеки та оборони України відносила громадян до категорії «олігархів» та визначала їхній вплив на ЗМІ. На думку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, законопроєкт помилково пропонує покласти на РНБО ці обов’язки. Він зазначив, що для цього потрібно створити новий уповноважений орган, адже «РНБО має є лише дорадчі функції». Партія «Європейська Солідарність» заявила, що законопроєкт направлений особисто проти п'ятого президента Петра Порошенка, головною його метою нібито «є узурпація Володимиром Зеленським влади». Український бізнесмен та медіавласник Ігор Коломойський заявив, що «морально готовий» потрапити до офіційного реєстру олігархів. Натомість пресслужба Ріната Ахметова сказала, що бізнесмен не є олігархом, а є «найбільшим інвестором» в економіку країни.

Думку юристів про законопроєкт про олігархів читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Фото: Слово і діло

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2169
Читайте також
11.06.2021 13:06
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
4 136
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду