Фотокор Tut.by Вадим Заміровський через переслідування влади переїхав до України та шукає роботу
Фотокор Tut.by Вадим Заміровський через переслідування влади переїхав до України та шукає роботу
Фотокореспондент білоруського видання Tut.by Вадим Заміровський через переслідування співробітників редакції був змушений переїхати до України та наразі шукає роботу.
Журналістка Христина Коціра повідомила, що два тижні тому Заміровський був змушений втекти з Мінська до Києва.
«Втік у прямому сенсі після того, як 15 людей з його редакції арештували, а сам ресурс закрили. Залишив у дворах машину, в машині телефон, щоб не відслідкували і прилетів до Києва», – пише Коціра.
За словами Заміровського, у Києві він почуває себе досить незвично, адже тут можна не боятися, що будь-якої миті тебе можуть затримати правоохоронці.
«Незвично. Можна просто йти та не лякатись, що вискочить міліція та тебе заарештують…Страшно було розуміти, що мій син може залишитись без батька…і щоб цього не трапилось, ми поїхали», – каже Заміровський.
«Друзі-журналісти-редактори-сайти, всі, кому потрібен фотограф, майте на увазі Vadim Zamirovski. Свобода – таки найбільша цінність. Але усвідомлюєш це, коли її нема….», – додала Христина Коціра.
18 травня влада Білорусі розпочала новий наступ на свободу слова у країні. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах найбільшого медіапорталу Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів. На території Білорусі сайт видання заблокований.
Проти керівництва «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за ч.2 ст.243 (ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.
Наразі відомо про 15 затриманих у справі Tut.by, правозахисні організації Білорусі визнали їх політичними в'язнями. Серед них журналісти, редактори, інші співробітники медіа-порталу Tut.by, а також директор провайдера Hoster.by.
Співзасновник Tut.by Кирило Волошин заявив, що репресії влади проти команди видання нагадують рейдерське захоплення. Також Волошин допустив видалення матеріалів, які не влаштовують владу заради відновлення повноцінної роботи сайту.
Із закликом до влади Білорусі припинити переслідування порталу виступили США, Євросоюз, Україна.
Засудили ескалацію репресій проти журналістів Tut.by «Репортери без кордонів» та Freedom House.
Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар закликав ООН та ОБСЄ відреагувати на ситуацію у Білорусі.
У свою чергу, директор програм Європи та Євразії Freedom House Марк Берендт назвав атаку білоруської влади на Tut.by свідченням бажання режиму Олександра Лукашенка знищити залишки незалежної журналістики у Білорусі.
Фото: Vadim Zamirovski/Facebook