10:13
Субота, 8 Травня 2021

Зеленський затвердив положення про Центр протидії дезінформації

1 866
ЦПД має протидіяти як наявним, так і прогнозованим загрозам нацбезпеці, виявляти та протидіяти дезінформації, пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, а також має запобігати спробам маніпулювання громадською думкою.
Зеленський затвердив положення про Центр протидії дезінформації
Зеленський затвердив положення про Центр протидії дезінформації

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 187/2021 «Питання Центру протидії дезінформації», яким затвердив затвердив положення про Центр протидії дезінформації (ЦПД). Про це повідомляється на сайті глави держави.

Гранична чисельність працівників ЦПД становитиме 52 особи. Кабінет міністрів повинен у двотижневий строк визначити умови оплати праці співробітників ЦПД.

Центр підпорядковується Раді національної безпеки і оборони України. Загальне спрямування та координацію його діяльності здійснює секретар РНБО.

Очолює ЦПД керівник, якого призначає та звільняє з посади президент України за поданням секретаря РНБО.

ЦПД має протидіяти як наявним, так і прогнозованим загрозам нацбезпеці, виявляти та протидіяти дезінформації, пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, а також має запобігати спробам маніпулювання громадською думкою.Крім того, Центр братиме участь у розробці та реалізації стратегії інформаційної безпеки, здійсненні аналізу стану її реалізації.

ЦПД може одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, правоохоронних і розвідувальних органів, прокуратури, органів місцевого самоврядування, підприємств і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, статистичні дані, інформацію, довідкові матеріали тощо.

Нагадаємо, у березні 2021 року для протидії російській дезінформації та пропаганді в Україні створили два спеціальні органи. Зокрема, при Мінкульті запустили Центр протидії дезінформації. Очолила Центр Любов Цибульська, яка була керівницею групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру. Цибульська розповідала, що попередньо для себе визначила три напрямки роботи – протидію дезінформації, стратегічні комунікації й адвокацію на міжнародній арені роботи Центру. За її словами, бюджет органу складає близько 10 мільйонів гривень на рік

Крім того, 11 березня 2021 року на базі РНБО створили Міжнародний центр протидії дезінформації. 2 квітня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Поліни Лисенко керівником Міжнародного центру протидії дезінформації. Метою створення Центру є захист інформаційної сфери для національної безпеки України, протидія пропаганді, деструктивній дезінформації та кампаніям. Також Центр буде перешкоджати маніпуляціям громадською думкою та готувати аналітичні матеріали.

Фото: 5.ua

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1866
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду