Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки про створення Euronews Ukraine: Це може посилити російський вплив

Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки про створення Euronews Ukraine: Це може посилити російський вплив

7 Травня 2021
3292
7 Травня 2021
17:08

Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки про створення Euronews Ukraine: Це може посилити російський вплив

3292
Центр нагадав, що головний офіс Euronews неодноразово толерував російську пропаганду щодо України.
Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки про створення Euronews Ukraine: Це може посилити російський вплив
Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки про створення Euronews Ukraine: Це може посилити російський вплив

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки порадив Нацраді з питань телебачення і радіомовлення уважно вивчити історію попередніх спроб запуску української версії Euronews і не допустити створення в Україні нового каналу російського впливу. З таким закликом Центр виступив у Facebook.

«Запит на ліцензію для супутникового Euronews Ukraine подав той самий Валід Арфуш, який координував роботу українського Euronews за президентства Януковича у 2011—2012 роках, був відомий своєю прихильністю до проросійської Партії регіонів і зник з горизонту після Революції Гідності. Не дивно, що тоді помічали, що Euronews редагує новини на користь Януковича», – говориться в повідомленні Центру.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляє, що головний офіс Euronews неодноразово толерував російську пропаганду щодо України.

«Наприклад, у матеріалах про «російський Крим» без згадки про окупацію, або про війну на Сході України з маніпуляціями на користь агресора. Обурення щодо цього висловлювали як МЗС України й представництво України при ЄС так і європейці. Ми застерігаємо Нацраду від невиважених рішень і сподіваємося, що вона не створить загрозу посилення російського впливу на Україну», – повідомив Центр.

У четвер, 13 травня, Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення розгляне питання про отримання ліцензії Euronews Ukraine за заявою ТОВ «СН МЕДІА», кінцевим бенефіціарним власником якого є медіаменеджер та продюсер Валід Арфуш. Зокрема, це засвідчує порядок денний Нацради.

Проект запуску Euronews Ukraine був ініційований українським урядом восени 2020 року і перемовини про запуск української версії проводив особисто голова Мінкульту Олександр Ткаченко.

За даними джерел «Детектор Медіа», цього разу держава не матиме стосунку до нового каналу Euronews Ukraine.

«Детектор Медіа» намагається отримати коментарі Валіда Арфуша та членів Нацради.

Euronews – це мережа новинних телеканалів, які мовлять у Європі наразі 11 мовами. З 2018 року Euronews почав продавати франшизи національним мовникам для запуску їхніх каналів під брендом Euronews – так запуситилися локальні канали в Албанії та Грузії. Мережа Euronews належить однойменному акціонерному товариству, 88% акцій якого належать приватній компанії Media Globe Networks, якою керує єгипетський мільярдер Нагіб Савіріс, а 12% акцій – 20 громадським і державним телекомпаніям – членам Європейської спілки мовників EBU (серед них і російська ВДТРК). У 2017-2020 роках одним з акціонерів Euronews була американська корпорація NBC.

У жовтні 2010 року за рішенням уряду Миколи Азарова було підписано ліцензійну угоду між Національною телекомпанією України та Euronews про створення української версії Euronews. 24 серпня 2011 року розпочалося мовлення української версії Euronews.

Після початку мовлення Euronews української були помічені відмінності в текстах новин каналу українською та англійською мовою: українська служба редагувала їх на користь президента України Віктора Януковича. Керівник української редакції пояснив це тим, що тим, що журналісти мовних редакцій не перекладають новини однієї чи іншої редакції, а пишуть власні.

Однак уже через рік почалися проблеми з фінансуванням української версії Euronews, зокрема з оплатою щорічних ліцензійних платежів. З 2013 року держава перестала виконувати свої зобов’язання з фінансування Euronews, і почав накопичуватися борг Національної телекомпанії України перед Euronews, який зрештою сягнув понад 10,5 млн євро.

Наприкінці 2014 року новий уряд і нове керівництво Національної телекомпанії України захотіли достроково розірвати угоду з Euronews через відсутність коштів на її продовження.

У 2015 році Euronews подав позов до суду про стягнення з НТКУ 10,5 млн євро боргу. Після тривалих судових процесів Euronews виграв спір, і правонаступниця НТКУ – Національна суспільна телерадіокомпанія України – мусила сплатити цей борг. Борг було сплачено влітку 2020 року після арешту рахунків НСТУ.

Колаж: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3292
Читайте також
12.11.2020 10:00
Наталія Данькова
4 267
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду