Кабмін затвердив оновлений склад Ради з державної підтримки кінематографії

Кабмін затвердив оновлений склад Ради з державної підтримки кінематографії

31 Березня 2021
1966
31 Березня 2021
17:21

Кабмін затвердив оновлений склад Ради з державної підтримки кінематографії

1966
Члени Ради призначаються строком на два роки.
Кабмін затвердив оновлений склад Ради з державної підтримки кінематографії
Кабмін затвердив оновлений склад Ради з державної підтримки кінематографії

У середу, 31 березня, Кабінет міністрів України затвердив оновлений склад Ради з державної підтримки кінематографії. Про це повідомив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко у Telegram.

До оновленого складу Ради увійшли:

  • креативний продюсер, телеведучий та актор Юрій Горбунов;
  • кіно-та телевізійний продюсер Артем Колюбаєв;
  • режисер-постановник Анатолій Матешко;
  • продюсер Олександр Недбаєв;
  • виконавчий продюсер Маріанна Новікова;
  • продюсер та кінознавець Поліна Томачова;
  • актор та режисер Олексій Тритенко;
  • керівник адвокатського об'єднання «АРОУ» Микола Чиханцов;
  • продюсер Віктор Яриш.

«Вітаю з обранням. Віримо у досягнення українських стрічок вже згодом. Екосистема кіно, яку розробляють МКІП та Держкіно, сприятиме у цьому», – написав Ткаченко.

Нагадаємо, члени Ради призначаються строком на два роки, і повноваження попереднього складу добігли кінця 6 березня 2021 року.

5 березня 2021 року експертна комісія обрала нових членів Ради з державної підтримки кінематографії.

26 лютого представники кіноспільноти направили до Мінкульту заперечення щодо деяких претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно. Вони проаналізували перелік осіб, що подали документи на відбір до членів Ради, та знайшли невідповідність до вимог конкурсу в 12 заявках із 37. Тож вимагали переглянути склад конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії та вилучити з переліку претендентів у члени Ради осіб, документи котрих не відповідають вимогам закону та/або містять потенційну загрозу чи реальний конфлікт інтересів.

За результатами відбору конкурсної комісії шестеро новообраних членів Ради з держпідтримки кінематографії (крім Маріанни Новікової) фігурували в листі-запереченні представників кіноспільноти до Мінкульту. 

Нагадаємо, до складу Ради мають увійти дев’ятеро осіб – по одному представнику від Мінкульту і Держкіно та сім представників від творчих спілок, громадських об’єднань, господарських об’єднань, один з яких повинен мати вищу юридичну освіту, а один – вищу економічну. Саме цих семеро членів і обирала конкурсна комісія. 

Рада з державної підтримки кінематографії – орган, створення якого передбачає закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», ухвалений 23 березня 2017 року. Склад Ради обирається терміном на два роки. Після закінчення дворічного строку повноваження члена Ради припиняються автоматично. Одна й та сама особа не може бути включеною до складу Ради більше як на один строк поспіль. 

Попередній склад Ради з державної підтримки кінематографії провів своє останнє засідання 26 лютого 2021 року. 

Фото: Amy Ross/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1966
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду