Обрано новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

Обрано новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

5 Березня 2021
3918

Обрано новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

3918
Міністерство культури та інформаційної політики назвало імени сімох осіб, що ввійдуть до нової Ради з державної підтримки кінематографії при Держкіно. Члени Ради призначаються терміном на два роки.
Обрано новий склад Ради з державної підтримки кінематографії
Обрано новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

5 березня відбулось засідання експертної комісії по формуванню нового складу Ради з державної підтримки кінематографії. Про це повідомила у Facebook голова Держкіно Марина Кудерчук. 

На засіданні було обрано нових членів Ради:

  • Горбунов Юрій Міколайович
  • Колюбаєв Артем Олексійович
  • Новікова Маріанна Георгіївна
  • Недбаєв Олександр Миколайович
  • Толмачова Поліна Тарасівна
  • Тритенко Олексій Олександрович
  • Чиханцов Микола Анатолійович

Як писав «Детектор медіа», 26 лютого представники кіноспільноти направили до Мінкульту заперечення щодо деяких претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно. Вони проаналізували перелік осіб, що подали документи на відбір до членів Ради, та знайшли невідповідність до вимог конкурсу в 12 заявках із 37. Тож вимагали переглянути склад конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії та вилучити з переліку претендентів у члени Ради осіб, документи котрих не відповідають вимогам закону та/або містять потенційну загрозу чи реальний конфлікт інтересів.

За результатами відбору конкурсної комісії шестеро новообраних членів Ради з держпідтримки кінематографії (крім Маріанни Новікової) фігурували в листі-запереченні представників кіноспільноти до Мінкульту. 

Нагадаємо, до складу Ради мають увійти дев’ятеро осіб – по одному представнику від Мінкульту і Держкіно та сім представників від творчих спілок, громадських об’єднань, господарських об’єднань, один з яких повинен мати вищу юридичну освіту, а один – вищу економічну. Саме цих семеро членів і обирала конкурсна комісія. 

Рада з державної підтримки кінематографії – орган, створення якого передбачає закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», ухвалений 23 березня 2017 року. Склад Ради обирається терміном на два роки. Після закінчення дворічного строку повноваження члена Ради припиняються автоматично. Одна й та сама особа не може бути включеною до складу Ради більше як на один строк поспіль. 

Попередній склад Ради з державної підтримки кінематографії провів своє останнє засідання 26 лютого 2021 року. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3918
Читайте також
17.03.2021 13:00
Ярослав Підгора-Гвяздовський
для «Детектора медіа»
6 851
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду