Верховна Рада ухвалила за основу проєкт щодо державної підтримки кінематографії в Україні

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт щодо державної підтримки кінематографії в Україні

15 Лютого 2022
1421
15 Лютого 2022
15:12

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт щодо державної підтримки кінематографії в Україні

1421
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав цей проєкт 2 лютого 2022 року.
Верховна Рада ухвалила за основу проєкт щодо державної підтримки кінематографії в Україні
Верховна Рада ухвалила за основу проєкт щодо державної підтримки кінематографії в Україні

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6194 про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні. За таке рішення проголосували 307 народних депутатів. Народні обранці підтримали також розгляду цього проєкту за скороченою процедурою.

Доповідач з цього питання голова профільного підкомітету комітету гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко зазначив, що проєкт готувався майже рік, він був узгоджений з усіма фракціями і групами, і що відповідні зміни до закону дадуть змогу ефективніше працювати українському кінематографу.

Нагадаємо, комітет гуманітарної та інформаційної політики частково переглянув своє ж рішення від 1 грудня 2021 року стосовно проєкту закону № 6194 про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні, який подали народні депутати Павло Сушко, Микита Потураєв, Микола Княжицький та інші. Члени комітету акцентували на посиленні вимог до української мови в кіно та тому, що не проти показів документальних фільмів мовою оригіналу. На думку авторів законопроєкту, чинне законодавство про кінематографію потребує оновлення. Запропоновані у законопроєкті нововведення стосуються нагальних потреб галузі кінематографії, задоволення яких стимулюватиме її розвиток, а також сприятиме прозорості державної підтримки, поліпшенню інвестиційного клімату.

Члени Комітету вирішили рекомендувати парламенту прийняти № 6194 за основу з урахуванням пропозицій і поправок суб’єктів права законодавчої ініціативи, висловлених на засіданні. Зокрема:

1. У п.11 ч. 1 розділу І законопроєкту додати новий абзац такого змісту: «Культурні критерії культурного тесту, передбачені цим Законом, застосовуються відповідно до частини 6 статті 23 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Умови проходження культурних критеріїв культурного тесту для цілей передбачених статтею 23 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» застосовуються у спосіб, передбачений цією статтею, строки розгляду документів не повинні перевищувати 10 робочих днів з моменту надходження таких документів до Ради з держаної підтримки кінематографії».

2. Абзац восьмий та дев’ятий п. 1 ч. 4 розділу І законопроєкту виключити. 1. Пункт 2 ч. 4 розділу І законопроекту виключити. 2. Абзац другий п. 10 ч. 4 розділу І виключити.

3. Друге речення абзацу другого п. 1 ч. 12 розділу І законопроєкту викласти у такій редакції: «Не є порушенням законодавства та дозволяється використання ознак належності, найменування національної поліції або похідних від нього, на одязі акторів або персонажів, транспортних засобах, будівлях під час створення аудіовізуального твору або іншого креативного продукту, відповідно до його творчого задуму, за участі суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність, що належить до креативних індустрій з обов’язковим урахуванням норм статті 15-1 ЗУ «Про кінематографію».

4. Частину 14 розділу І законопроєкту виключити.

З такими правками і пропозиціями цей законопроєкт Комітет підтримав одноголосно. Цей законопроєкт розширює перелік видів, форматів, категорій і спрямувань фільмів, передбачає нові форми державної підтримки та особливості її надання, удосконалює процедуру отримання іноземним суб’єктом кінематографії підтримки у формі надання державних субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених таким іноземним суб’єктом при виробництві (створенні) фільму, і визначає механізми гарантування їхніх виплат тощо.

Проєктом пропонується внесення змін до законів України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», «Про кінематографію», «Про Український культурний фонд», «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про використання земель оборони», «Про державну прикордонну службу», «Про Національну поліцію», «Про Національну гвардію України» та ін.

Нагадаємо, Комітет розглянув цей проєкт 1 грудня 2021, але тоді його розгляд викликав палку дискусію між представниками «Слуги народу» та «Європейської солідарності», що стосувалася звуження норм закону про державну мову.

Раніше громадські діячі закликали не підтримувати зміни до закону про кінематографію через «антиукраїнські норми».

Фото: Getty Images

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1421
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду