Журналісток «Белсату» засудили до двох років колонії за стрім

Журналісток «Белсату» засудили до двох років колонії за стрім

18 Лютого 2021
1849
18 Лютого 2021
09:47

Журналісток «Белсату» засудили до двох років колонії за стрім

1849
Журналісток затримали 15 листопада за стрім, під час якого вони показали жорстокий розгін протестної акції.
Журналісток «Белсату» засудили до двох років колонії за стрім
Журналісток «Белсату» засудили до двох років колонії за стрім

Фрунзенський районний суд Мінська засудив журналісток каналу «Белсат» Катерину Андрєєву та Дар’ю Чульцову до двох років колонії загального режиму. Про це повідомляє білоруська редакція «Радіо Свобода».

Вирок оголосила суддя Наталія Бугук, адвокати заявили, що сторона обвинувачення не представила доказів вини в суді. Після оголошення вироку журналістки заявили, що справи проти них мають політичну мотивацію. Катерина Андрєєва вимагала звільнити не тільки її та Чульцову, а й усіх політичних в'язнів.

За рішенням суду, речові докази – чотири щоденника, наклейки, тканина біло-червоно-білого кольору повинні бути знищені. Техніку і жилети з написом «Преса» конфіскують.

Правозахисники вже назвали Дар'ю Чульцову та Катерину Андрєєву політичними в'язнями.

Андрєєву і Чульцову затримали 15 листопада 2020 року за стрім жорстокого розгону протестної акції. Спочатку на журналісток «Белсату» склали адміністративні протоколи – їх звинуватили в тому, що вони нібито брали участь у несанкціонованій акції протесту і не підкорилися вимогам міліції.

17 листопада суд дав журналісткам 7 діб адміністративного арешту. 20 листопада їм пред'явили звинувачення згідно з ч. 1 ст. 342 Кримінального кодексу Білорусі («Організація і підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок»). Журналісткам обрали запобіжний захід у вигляді арешту, вони були етаповані до в'язниці.

16 лютого білоруські силовики прийшли з обшуками до керівництва Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), правозахисного центру «Вясна», незалежних журналістів та правозахисників. Обшуки відбулися в офісах цих організацій, а також у квартирах понад 40 правозахисників та журналістів по всій країні.

В Слідчому комітеті Білорусі заявили, що обшуки відбулись «з метою встановлення обставин фінансування протестної активності». БАЖ повідомляє, що обшуки в її працівників проводили в межах розслідування кримінальної справи щодо осіб, які «беруть участь у заходах, спрямованих на порушення громадського порядку».

Українське громадянське суспільство закликало Верховну Раду, Кабінет Міністрів, Міністерство закордонних справ України та президента України відреагувати на масові обшуки в білоруських правозахисників і журналістів, засудити репресії та політичний тиск, закликати уряди країн-партнерів запровадити жорсткіші економічні санкції, відмовитися від економічної співпраці з Білоруссю. Євросоюз засудив масові обшуки.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.

У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.

За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.

Фото: tut.by

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1849
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Перець
1402 дн. тому
Середньовічна іспанська інквізиція сором'язливо курить у кутку.Звичайно, Лукашенко міг би їх і спалити на площі привселюдно, а потім відзняте відео страти власноруч викласти у мережу, щоб виглядати сучасним лідером європейської держави. Людожер - він і з смартфоном в руках людожер.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду