15:54
П'ятниця, 24 Липня 2020

За рік у політичних токшоу стало вдвічі більше жінок. Сексизму теж побільшало (ІНФОГРАФІКА)

397
Найбільше жінок запрошують на канали Медведчука. Там їх також найчастіше принижують.
За рік у політичних токшоу стало вдвічі більше жінок. Сексизму теж побільшало (ІНФОГРАФІКА)
За рік у політичних токшоу стало вдвічі більше жінок. Сексизму теж побільшало (ІНФОГРАФІКА)

У першій половині 2020 року частка жінок — учасниць політичних токшоу на українських телеканалах зросла вдвічі в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року: з 11,6% до 22,1%. Без жодної жінки пройшло всього 7% випусків програм, тоді як минулого року цей показник становив 26%. Про це йдеться в дослідженні «Детектора медіа» про склад учасників і учасниць політичних токшоу.

Дослідження засноване на моніторингу політичних токшоу загальноукраїнських телеканалів. Аналізуються програми «Свобода слова» (ICTV), «Пульс» («112»), «Український формат» (NewsOne), «Право на владу» («1+1»), «Народ проти» (ZIK), «Ехо України» (Прямий канал) і «Свобода слова Савіка Шустера» («Україна»).

Найменше жінок у «Свободі слова» на ICTV (в середньому 1,6 спікерок на випуск), в токшоу «Ехо України» на Прямому (1,8) та на «Свободі слова Савіка Шустера» на «Україні» (2). У «Праві на владу» показник зріс із 1,8 до 2,3. На токшоу каналів Медведчука цей показник становить 3,6. Показник «Українського формату» на NewsOne сягнув рекордних 4,7. Однак найбільше сексизму та дискримінації зафіксовано якраз на каналах Медведчука, де жінок у студії найбільше, зокрема в «Пульсі» («112»), «Народ проти» (ZIK) та «Українському форматі» (NewsOne). 

На зростання частки жінок серед учасників токшоу вплинуло збільшення кількості депутаток в активному медійному пулі нової влади, а також коронавірусна пандемія, через яку в ефір запрошували медичних експерток. Більше про ґендерну ситуацію в політичних токшоу читайте в матеріалі Ярослава Зубченка.

Читайте також

Фото: makeout.by 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
397
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду