Народні депутати перереєстрували альтернативний законопроект «Про медіа»

Народні депутати перереєстрували альтернативний законопроект «Про медіа»

1 Червня 2020
2001
1 Червня 2020
19:26

Народні депутати перереєстрували альтернативний законопроект «Про медіа»

2001
Оприлюднено оновлений текст альтернативного законопроекту «Про медіа».
Народні депутати перереєстрували альтернативний законопроект «Про медіа»
Народні депутати перереєстрували альтернативний законопроект «Про медіа»

На сайті парламенту зареєстровано проєкт №2693-2 «Про медіа» від 29 травня  2020 року.

За словами одного з авторів проєкту, члена парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Миколи Княжицького, у цьому проєкті додалися норми щодо незалежності членів Нацради. У коментарі сайту «Детектор медіа» пан Княжицький зазначив, що Комітет домовився працювати з обома проектами, що у підсумку зробити якісний документ, взявши все найкраще з обох. Але парламент вирішив тільки основний проєкт відправити на повторне перше читання. Тому було перереєстровано й альтернативний проєкт.

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада України направила законопроєкт № 2693 «Про медіа» для підготовки на повторне перше читання. І вирішила розглядати обидва законопроекти за скороченою процедурою.

Таким чином парламент підтримав рішення Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, який рекомендував Верховній Раді направити законопроєкт на повторне перше читання. Раніше голова Комітету Олександр Ткаченко говорив, що всі зміни і пропозиції в законопроєкт про медіа внесуть між першим і другим читанням. А потім зазначив, що через наміри змінити структуру проєкту пропонуватимуть парламенту повернути його на повторне перше читання.

Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, блогерів та різних веб-платформ (типу Netlix чи Facebook). Передбачено і механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроекту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі поруч із суспільним та комерційним.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року зареєстровано законопроект № 2693 «Про медіа». Його авторами стали члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Олександр Кабанов, Андрій Боблях, Єлізавета Богуцька, Тетяна Тябуха, Павло Сушко, Дмитро Нальотов, а також член Комітету з питань свободи слова Тетяна Циба. Майже всі вони представляють фракцію «Слуга народу», крім Ірини Констанкевич, яка представляє депутатську групу «За майбутнє».

15 січня 2020 року було зареєстровано альтернативний законопроект № 2693-1. Його авторами стали нардепи від фракції «Європейська солідарність»: Микола Княжицький, Володимир В'ятрович, Софія Федина, Вікторія Сюмар, Володимир Ар'єв, Ірина Фріз, Олег Синютка та Іванна Климпуш-Цинцадзе.

17 січня 2020 року  Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт № 2693 «Про медіа». Члени Комітету домовилися, що і альтернативний законопроєкт № 2693-1 теж винесуть на розгляд пленарного засідання Верховної Ради.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2001
Читайте також
26.05.2020 14:00
Катерина Горчинська
для «Детектора медіа»
2 401
14.03.2020 08:41
Олександр Ткаченко, «Українська правда»
1 051
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду