Кирило Тимошенко: Закон про медіа ухвалять, коли ним будуть задоволені представники  медіаринку

Кирило Тимошенко: Закон про медіа ухвалять, коли ним будуть задоволені представники медіаринку

27 Листопада 2020
3309
27 Листопада 2020
13:37

Кирило Тимошенко: Закон про медіа ухвалять, коли ним будуть задоволені представники медіаринку

3309
Заступник керівника ОПУ вже обговорив законопроєкт з керівниками телеканалів, тепер має намір обговорити його з представниками радіо, ОТТ-платформ та інтернет-ЗМІ.
Кирило Тимошенко: Закон про медіа ухвалять, коли ним будуть задоволені представники  медіаринку
Кирило Тимошенко: Закон про медіа ухвалять, коли ним будуть задоволені представники  медіаринку

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко сказав, що в Україні ухвалять законопроєкт про медіа, коли виправлять у ньому всі недоліки й узгодять документ з представниками медіаринку. Про це він розповів в інтерв’ю програмі «Бацман».

«У будь-якому випадку, ми всі прийдемо до того, що цей закон, у вигляді яким усі будуть  задоволені, ми однаково приймемо», – сказав він.

Заступник керівника ОП переконує, що цей законопроєкт розробили не для того, щоб «закрутити гайки» медіагалузі. «У будь-якому випадку, законодавство, яке регулює телебачення, радіомовлення, інтернет не те, що застаріло – можна вважати, що його взагалі немає. Це дуже старі законодавчі акти. Ми повинні прийти до того, щоб оновити всю систему регуляції в країні. Ніхто не хоче нікому нічого закручувати», – каже він.

Кирило Тимошенко вважає, що в Україні необхідно запровадити законодавче регулювання ЗМІ й оновлювати його.  

«З урахуванням того, як розвивається світ неможливо залишити все як є. Регуляція інтернет-ЗМІ й сайтів є у Франції, Німеччині – вона скрізь є. А в нас нічого немає, в принципі. Ми перші, хто буде стояти, щоб у нас була свобода слова. Тому закон відкладений. Ми ж могли подати його в Раду та йти далі. Він відкладений, поки ми разом не прийдемо до того, що буде регуляція», – розповів він.

Пан Тимошенко погодився, що в законопроєкті є «об'єктивні огріхи», які треба виправляти.

«Я взагалі не в цій темі, у законі про медіа. Я просто розумію, що якась регуляція повинна бути. Тому що, однаково, світ так розвивається. <...> Я хочу, щоб ми всі зустрілися. Потрібно буде новий закон написати – ок, давайте напишемо новий. Потрібно цей поправити, і ми можемо всі разом цей поправити, – давайте виправимо. Я взагалі цим не хочу й не хотів займатися», – сказав пан Тимошенко.

Він минулого тижня зустрічався з керівниками телеканалів, з якими саме він не уточнив. За його словами, телегрупи домовилися між собою й внесли всі правки до законопроєкту, які задовольнили весь телеринок.

Пан Тимошенко має намір зустрітися й обговорити законопроєкт про медіа з представниками радіо, ОТТ-платформ та інтернет-ЗМІ. Він висловив готовність бути стороною в обговоренні цього документу між медійниками, Верховною Радою та Кабінетом Міністрів.

Нагадаємо, 2 липня 2020 року у Верховній Раді зареєстрували доопрацьований законопроєкт «Про медіа» № 2693-д.

Під час експертних дискусій про законопроєкт конкретні зауваження та побажання щодо регулювання онлайн-медіа та повноважень регулятора та органу співрегулювання висловили українські та міжнародні експерти. Свою підтримку законопроєкту з деякими застереженнями щодо проблемних положень висловив медіарух «Медіа за усвідомлений вибір». Ухвалити законопроєкт у першому читанні закликали Незалежна медійна рада та Національна асоціація медіа, тоді як «Укртелемережа» та Асоціація правовласників і постачальників контенту запропонували його доопрацювати. Свої пропозиції до законопроєкту публічно надали «Детектор медіа» та Інститут масової інформації.

4 вересня дві великі медіагрупи – «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» – випустили спільну заяву з критичною оцінкою окремих норм законопроєкту. Зокрема, їх непокоїть розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та запровадження нових санкцій. Водночас група «1+1 медіа» підтримала наміри народних депутатів уперше законодавчо відрегулювати сферу онлайн-медіа в Україні.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3309
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду