17:04
Понеділок, 10 Лютого 2020

Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство

1 962
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики у зв’язку з обшуками на «1+1» вирішив передбачити в законодавстві чіткі правові підстави та порядок доступу правоохоронних органів до джерел інформації (або інформації, що дозволяє встановити джерело).
Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство
Комітет Ткаченка через обшуки на «1+1» хоче внести зміни у профільне законодавство

Таке рішення комітет ухвалив на засіданні 10 лютого.

Спершу у проєкті рішення депутати пропонували внести зміни саме в законопроєкт «Про медіа» (№ 2693), однак Микола Княжицький наполіг на тому, щоб змінити назву конкретного закону на «законодавство».

Також Комітет наголосив на недопущенні порушення прав журналістів при виконанні своїх обов’язків і закликав СБУ надати можливість допуску трьох представників комітету (Ренат Кузьмін, Микита Потураєв, Володимир В'ятрович) до ознайомлення з матеріалами справи, у зв’язку з якою проводились обшуки.

Засідання комітету розпочав його голова Олександр Ткаченко, однак він відмовився від головування «через конфлікт інтересів», адже він є почесним президентом холдингу «1+1 медіа». Тому на засіданні головував заступник голови Микита Потураєв.

Народних депутатів у першу чергу цікавило, чи не перевищували представники правоохороних органів своїх повноважень, які передбачені в ухвалі суду. Однак заступник голови СБУ Володимир Горбенко запевняв, що співробітники служби повноважень не перевищували.

А Володимир В'ятрович під час розгляду цього питання наголосив: «Я не прихильник "1+1" і в п'ятницю написав заяву до правоохоронних органів щодо шовіністичних заяв продюсерки Олени Єремеєвої. Але ця ситуація з обшуками виглядає як тиск на ЗМІ».

Нагадаємо, 5 лютого співробітники СБУ обшукали офіс проєкту «Секретні матеріали» за адресою Куренівська, 18 у Києві, а також квартири трьох журналістів, двоє з яких працюють на «1+1».

Група «1+1 медіа» у своїй заяві назвала обшуки «порушенням журналістської недоторканності та тиском». Голова СБУ Іван Баканов пояснив, що обшуки пов'язані зі справою щодо незаконного прослуховування прем'єр-міністра Олексія Гончарука. «Про жоден тиск на журналістів телеканалу "1+1" або утиски свободи слова в Україні у даній ситуації мова не йде», - заявив він.

6 лютого Комітет Верховної Ради з питань свободи слова визнав обшуки в офісі та домівках журналістів «1+1» перешкоджанням професійної діяльності журналістів і звернувся з цього приводу до голови СБУ Івана Баканова.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1962
Переглядів
Коментарі
ant
08:12 / 11 Лютого 2020
Прошла новость про отставку Богдана. Так вот - это будет означать усиление группировки Фирташа-Могилевича и таких особей как клычко, оккупировавших столицу. Сейчас надо помогать Богдану удержать должность (да, вот так, а что делать), иначе получим доминирование очень опасного клана Фирташа-Могилевича. Более чем серьёзно. В медийном плане - мочить клычко (про их криминальое прошлое и настоящее знают все) и не трогать Богдана (не за него как такового, а как временную альтернативу доминированию клана Фирташа-Могилевича и "вопрос решающего Ермака").
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду