Офіс Президента анонсував зміни складу Нацради

Офіс Президента анонсував зміни складу Нацради

26 Вересня 2019
3569
26 Вересня 2019
14:37

Офіс Президента анонсував зміни складу Нацради

3569
Офіс Президента України 26 вересня повідомив, що стежить за ситуацією щодо телеканалу «112 Україна».
Офіс Президента анонсував зміни складу Нацради
Офіс Президента анонсував зміни складу Нацради

Про це повідомляється на сторінці ОПУ в Facebook.

«Переконані, що свобода слова є невід’ємною частиною демократичної держави. Водночас усі мовники мають дотримуватися законодавства та умов ліцензії», – йдеться в повідомленні.

В ОПУ також додали, що незабаром буде оновлено склад Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: «Сподіваємося, що це допоможе унормувати ситуацію на телевізійному ринку відповідно до закону і базових принципів демократії».

Нагадаємо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовила в продовженні цифрових ліцензій на мовлення в регіональному мультиплексі МХ-5 п’яти регіональним компаніям, які мовили під логотипом «112 Україна»: ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Лідер ТВ». Свої рішення Нацрада мотивувала тим, що протягом дії ліцензій компанії систематично порушували умови ліцензій і законів, що підтверджено санкціями Нацради. Строк дії ліцензій компаній завершився ще рік тому, у вересні 2018 року. Але вони продовжували мовити, доки Нацрада не розгляне питання продовження або непродовження ліцензій.

Члени Нацради наголосили, що не йдеться про позбавлення ліцензії каналу «112 Україна»: він має супутникову ліцензію та продовжить мовити. А йдеться про регіональні компанії, які зобов’язані були мовити як регіональні канали, а не ретранслювати загальнонаціональний канал (юридично це було створення «спільного продукту», а не ретрансляція).

Як писав «Детектор медіа», Національна рада з питань телебачення і радіомовлення з різних причин затягла з розглядом питання цифрових ліцензій каналу «112 Україна». За цей час власником каналу офіційно став соратник Віктора Медведчука Тарас Козак, а канал у суді заблокував потенційну відмову в продовженні ліцензій, на яку регулятор має законні підстави. Детальніше читайте в статті «І вовки ситі, і вівці цілі. Що там зі «112 Україна»?».

19 грудня 2018 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Нацраді в задоволенні її апеляції та залишив у силі ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києві від 17 жовтня, яка забороняє Нацраді відмовляти п’яти компаніям групи «112 Україна» в продовженні їхніх цифрових ліцензій.

Крім того 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила постанову, якою схвалила пропозиції санкцій щодо семи юридичних осіб телеканалів «112 Україна» та NewsOne. 19 жовтня цю постанову підписав голова Верховної Ради. Відповідно, парламент скерував свої пропозиції до Ради національної безпеки та оборони України, яка може розглянути їх і винести своє рішення про санкції, яке далі вводиться в дію указом Президента України. Але РНБО ніяких санкцій досі не запровадила, через що окремі депутати і деякі фракції («Народний фронт») періодично вимагають у президента скликати засідання РНБО і врешті запровадити санкції.

За даними колишнього народного депутата Сергія Лещенка, Служба безпеки України просила Нацраду розглянути питання щодо відмови в продовженні ліцензій групи компанії «112 Україна», а не утриматися від розгляду цього питання. 

16 вересня 2019 року стало відомо, що Шостий апеляційний суд Києва відмовив «112 Україна» у задоволенні апеляції у справі про позбавлення ліцензії.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3569
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду