Парламент змінив процедуру ротації членів Нацради

Парламент змінив процедуру ротації членів Нацради

2 Жовтня 2019
2279
2 Жовтня 2019
17:43

Парламент змінив процедуру ротації членів Нацради

2279
2 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про Національну раду з питань телерадіомовлення щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення парламентської четвірки членів Нацради.
Парламент змінив процедуру ротації членів Нацради
Парламент змінив процедуру ротації членів Нацради

Парламент 2 жовтня 2019 року більшістю голосів підтримав у другому читанні та в цілому проєкт закону №2036  «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. За таке рішення проголосувало 266 народних обранців, проти –18, утрималися – 53.

Нагадаємо, 30 вересня 2019 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув цей проєкт за скороченою процедурою до другого читання і рекомендував парламенту ухвалити його в цілому.

Нагадаємо, 19 вересня 2019 року Верховна Рада підтримала за основу проєкт змін до закону про Нацраду, вирішивши, що проєкт готуватиметься до другого читання за скороченою процедурою.

Нагадаємо, законопроєкт був внесений народними депутатами Олександром Ткаченком, Микитою Потураєвим, Євгенією Кравчук та Гео Леросом. Автори законопроєкту хочуть надати членам Нацради право виконувати обов’язки до призначення нових членів (за винятком ситуацій з достроковим припиненням повноважень членів Нацради).

Автори пояснюють, що чинний порядок звільнення та призначення членів Нацради парламентом фактично передбачає двомісячну відсутність членів Нацради, що мають призначатися  Верховною Радою, у зв'язку з проходженням процедури відбору та призначення. Це, на їхню думку, призводить до зупинення роботи Нацради як постійно діючого колегіального органу.

Також вони пропонують змінити процедуру призначення членів Нацради Верховною Радою – зробити одночасним призначення на всі вакантні посади, а також уточнити процедуру голосування: до проєкту постанови Верховної Ради про призначення членів Нацради вноситимуть стільки кандидатур, скільки є вакантних посад, у послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням, а для призначення необхідно мінімум 226 голосів. Якщо після голосування не закрито всі вакансії, вся процедура проводиться повторно, починаючи з оголошення конкурсу профільним комітетом Верховної Ради, при цьому кандидатури з попереднього конкурсу можуть брати участь у повторному відборі.

Нагадаємо, 4 липня 2019 року завершився п’ятирічний строк повноважень членів Нацради Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша, призначених Верховною Радою 4 липня 2014 року. Поки що вони продовжують виконувати свої обов’язки, профільний комітет не оголошував конкурсу на вакантні посади.

Про те, що робота регулятора може зупинитися через проведення конкурсу на посади трьох членів Нацради, говорила нещодавно Ольга Герасим'юк: «У трьох членів Нацради закінчилися повноваження. І якщо новий парламент оголосить про закінчення каденції та призначить новий конкурс, відправить це на обговорення, то регулятор два місяці просто не працюватиме».

Під кінець роботи Верховної Ради 8-го скликання народні депутати Владислав Севрюков, Дмитро Стеценко, Ольга Червакова, Олена Кондратюк, Григорій Шверк внесли законопроект № 10268 щодо вдосконалення конкурсної процедури призначення членів Нацради. Їхній законопроект передбачав проведення конкурсу на вакантні посади членів Нацради за квотою Верховної Ради щонайменше за три місяці до завершення строку повноважень членів Нацради. А також фіксував у законі, що припинення повноважень члена Нацради відбувається відповідно до постанови Верховної Ради. Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект, але його не встигли винести на розгляд сесії.

Нагадаємо, що Нацрада складається з восьми членів, половину з яких призначає президент, а половину – обирає Верховна Рада через проведення конкурсу на вакантні посади.

Фото: focus.ua

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2279
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду