Сенцов розповів, що в російській тюрмі дивився програму Кисельова та бачив фільм «Плем’я»

Сенцов розповів, що в російській тюрмі дивився програму Кисельова та бачив фільм «Плем’я»

10 Вересня 2019
2274
10 Вересня 2019
13:59

Сенцов розповів, що в російській тюрмі дивився програму Кисельова та бачив фільм «Плем’я»

2274
Український режисер Олег Сенцов, якого п’ять років утримувала Росія, повідомив, що за цей час побачив лише чотири фільми, а також – кожні вихідні дивився програму Дмитра Кисельова «Вести недели».
Сенцов розповів, що в російській тюрмі дивився програму Кисельова та бачив фільм «Плем’я»
Сенцов розповів, що в російській тюрмі дивився програму Кисельова та бачив фільм «Плем’я»

Про це він сказав під час пресконференції в Українському домі 10 вересня.

«У тюрмі розваг мало – ні цирку, ні веселощів. Тому я намагався не пропускати жодного випуску Кисельова. Дивитися на нього весело, це таке збочене задоволення», – пояснив Олег Сенцов.

За його словами, за п’ять років він бачив лише один український фільм, а саме: стрічку українського режисера Мирослава Слабошпицького «Плем’я» (копродукція України та Нідерландів): «Це було дуже круто. Я з тих пір не бачив жодного українського фільму і вважаю його найкращим за останні десять років».

Пан Сенцов додав, що він також дивився «Левіафан» (режисер Андрій Звягінцев), «Літо» (режисер Кирило Серебренніков), «Рай» (режисер Андрій Кончаловський).

Водночас Олег Сенцов відмовився говорити про фільм «Номери» (співрежисер Ахтем Сеітаблаєв), який знімають за його однойменною п’єсою: «Коментувати не буду, так буде краще для всіх».

Як писав ДМ, перша пресконференція звільнених з Росії українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка проходить 10 вересня в «Українському домі». Її проведення анонсували напередодні. Подію транслюють наживо низка українських та іноземних ЗМІ, на неї зареєструвалися 360 журналістів.

Під час захлду Олег Сенцов подякував українським ЗМІ за боротьбу, а також заздалегідь вибачився за те, що не буде брати участі в токшоу, масових заходах та роздавати інтерв'ю всім охочим. Також режисер повідомив, що збирається знімати кіно й жити далі. Політики до нього, за його словами, поки не зверталися, за що він їм вдячний. Він сам ще не вирішив, чи йти в політику.

Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов, активіст Олександр Кольченко та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину. Вони прилетіли в аеропорт «Бориспіль», де їх зустрічали родичі разом із Президентом України Володимиром Зеленським, омбудсвумен Людмилою Денісовою, головою Служби безпеки України Іваном Бакановим, а також – деякими міністрами та народними депутатами. На події була присутня численна кількість журналістів, фотографів та операторів, як українських, так й іноземних медіа.

Україна, своєю чергою, видала Росії 35 осіб, серед яких керівник «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський, якого підозрювали в державній зраді.

Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року суд РФ визнав Сенцова винним в начебто організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.

Також у жовтні 2018 року стало відомо, що ЄСПЛ прийняв до розгляду позов режисера Олега Сенцова, а у січні 2019 року ЄСПЛ повернув пріоритет розгляду справи Олега Сенцова.

Про те, що продюсерка Анна Паленчук збирається екранізувати п’єсу «Номери» українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова, стало відомо в липні 2018 року під час Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ). На пітчингу кінопроектів, що знаходяться на етапі розробки, Анна презентувала майбутню стрічку й оголосила, що її режисером буде сам Сенцов, із яким вона листується весь час із моменту його ув’язнення.

Згодом стало відомо, що співпостановником екранізації виступить український режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Екранізація «Номерів» — копродукція України та Польщі. Фільм отримав державну фінансову підтримку, вигравши конкурс кінопроектів патріотичного спрямування від Міністерства культури України. 

Детальніше про проєкт читайте в інтерв'ю «Детектор медіа» з продюсеркою Анною Паленчук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2274
Читайте також
10.09.2019 19:08
Володимир Малинка
Володимир Рихліцький
Катерина Гончарова
0
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду