Дезір привітав звільнення Сенцова і Сущенка та нагадав про полоненого Асєєва

Дезір привітав звільнення Сенцова і Сущенка та нагадав про полоненого Асєєва

8 Вересня 2019
2010
8 Вересня 2019
14:44

Дезір привітав звільнення Сенцова і Сущенка та нагадав про полоненого Асєєва

2010
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір привітав звільнення журналіста Романа Сущенка та режисера Олега Сенцова в рамках обміну утримуваними громадянами між Україною та Росією.
Дезір привітав звільнення Сенцова і Сущенка та нагадав про полоненого Асєєва
Дезір привітав звільнення Сенцова і Сущенка та нагадав про полоненого Асєєва

Відповідну заяву розміщено на сайті ОБСЄ.

«Я вітаю звільнення Олега Сенцова, Романа Сущенка і Кирила Вишинського сьогодні в Києві та Москві. Я закликав їх звільнити і від їхнього імені неодноразово спілкувався з російською та українською владою. Мені стало легше від їхнього звільнення після такого тривалого затримання», - сказав Арлем Дезір.

Він також закликав звільнити усіх журналістів, яких полонили чи заарештували з політичних причин у всіх країнах-учасницях ОБСЄ. Зокрема, Дезір закликав звільнити кореспондента «Радіо Свобода» Станіслава Асєєва, якого було затримано у «ДНР» у червні 2017 року і який досі знаходиться в полоні.

Нагадаємо, Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Радіо "Донбас.Реалії"» з 2 червня 2017 року. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР», а сторінку у Facebook зламали. 31 липня 2017 року стало відомо, що під час скайп-конференції Мінської гуманітарної підгрупи представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження Асєєва.

17 серпня 2018-го російський телеканал «Россия 24» оприлюднив інтерв’ю з полоненим журналістом «Радіо Свобода» Станіславом Асєєвим. На відео він заявляє, що нібито визнає, що винен у шпигунстві, у якому його звинувачують бойовики.

Колишній народний депутат та друг Стаса Асєєва - Єгор Фірсов - вважає, що журналіста під час інтерв'ю змусили зізнаватися у нібито шпигунстві. Європейська федерація журналістів також погодилася, що «зізнання» було зроблено під примусом. Комітет захисту журналістів засудив трансляцію каналом «Россия 24» інтерв’ю з українським полоненим журналістом та вкотре закликав до його звільнення. З аналогічним закликом виступила організація «Репортери без кордонів».

Головне управління розвідки Міністерства оборони України у відповіді на запит «Детектора медіа» повідомило, що не володіє інформацією про полоненого бойовиками журналіста Станіслава Асєєва (Васіна).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2010
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду