ЗМІ оприлюднили список членів Комітету свободи слова та Комітету інформполітики
ЗМІ оприлюднили список членів Комітету свободи слова та Комітету інформполітики
Про це йдеться на сайті видання з посиланням на джерело.
До Комітету інформполітики увійдуть 17 народних депутатів. Його очолить Олександр Ткаченко («Слуга Народу»).
Заступниками стануть:
- перший заступник голови Комітету – Ірина Констанкевич (позафракційна);
- заступник голови Комітету – Євгенія Кравчук («Слуга Народу»);
- заступник голови Комітету – Гео Лерос («Слуга Народу»);
- заступник голови Комітету – Микита Потураєв («Слуга Народу»);
- секретар Комітету - Олександр Абдуллін («Батьківщина»).
Члени Комітету:
- Андрій Боблях («Слуга Народу»);
- Єлізавета Богуцька («Слуга Народу»);
- Олександр Кабанов («Слуга Народу»);
- Олександр Качний («Опозиційна Платформа – За Життя»);
- Микола Княжицький («Європейська Солідарність»);
- Ренат Кузьмін («Опозиційна Платформа – За Життя»);
- Дмитро Нальотов («Слуга Народу»);
- Юрій Павленко («Опозиційна Платформа – За Життя»);
- Тетяна Рябуха («Слуга Народу»);
- Павло Сушко («Слуга Народу»);
- Софія Федина («Європейська Солідарність»);
До Комітету з питань свободи слова увійдуть п’ять депутатів. Його очолить Нестор Шуфрич («Опозиційна Платформа – За Життя»).
Заступниками стануть:
- заступник голови Комітету – Євгеній Брагар («Слуга Народу»);
- секретар Комітету – Сергій Швець («Слуга Народу»).
Члени Комітету:
- Андрій Мотовиловець («Слуга Народу»);
- Сергій Штепа («Слуга Народу»).
Нагадаємо, раніше повідомлялося, Комітет з питань свободи слова ймовірно очолить Нестор Шуфрич («Опозиційна платформа — За життя»). Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики ймовірно очолить колишній генеральний директор медіахолдингу «1+1 медіа» і телеканалу «1+1» Олександр Ткаченко. За їх призначення депутати мають проголосувати на пленарному засіданні Верховної Ради.
Новообраний народний депутат від «Слуги народу», журналіст каналу «1+1» Сергій Швець повідомив, що в Раді створять новий комітет, який займатиметься інформаційною та гуманітарною політикою, і він оприлюднить свої плани через декілька днів після початку роботи парламенту.
Згідно з цим документом, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики займатиметься: культурно-просвітницька діяльність (видавнича справа, бібліотечна справа, народні художні промисли); мистецька діяльність (професійні творчі спілки, театри, музика, школи естетичного виховання, арт-ринок, дизайн, галереї); медійна індустрія (телебачення, ОТТ та ІРТV, платформи з розповсюдження інформації, радіо); аудіовізуальний ринок; рекламний ринок; розвиток кіноіндустрії та кінотеатрів; культурно-масові заходи, фестивалі; концертна індустрія (концертні майданчики, квиткові оператори, продюсуванні артистів та гастролі); охорона історико-культурної спадщини (музейна справа, архівна справа, діяльність заповідників, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей); соціальні медіа та інтернет видання; туризм та туристична діяльність; курорти та рекреаційна діяльність; державна політика в сфері свободи совісті та релігійних організацій; державна політика в сфері розвитку та використання державної мови та мов національних меншин в Україні; засади благодійної діяльності; меценатство в сфері культури та спорту; державна політика в сфері інформації та інформаційної безпеки; висвітлення діяльності Верховної Ради України.
До відання Комітету з питань свободи слова налжатимуть: забезпечення свободи слова; права громадян на інформацію; захист прав і свобод працівників ЗМІ; гарантії діяльності засобів масової інформації, захист прав журналістів і працівників засобів масової інформації.