В Адміністрації президента розробляють пакет законопроектів щодо медіа (ДОПОВНЕНО)

В Адміністрації президента розробляють пакет законопроектів щодо медіа (ДОПОВНЕНО)

20 Червня 2019
3647
20 Червня 2019
18:57

В Адміністрації президента розробляють пакет законопроектів щодо медіа (ДОПОВНЕНО)

3647
Команда Адміністрації президента Володимира Зеленського розробляє пакет законопроектів щодо медіаіндустрії. Про це в коментарі «Детектору медіа» розповів заступник глави Адміністрації президента Кирило Тимошенко.
В Адміністрації президента розробляють пакет законопроектів щодо медіа (ДОПОВНЕНО)
В Адміністрації президента розробляють пакет законопроектів щодо медіа (ДОПОВНЕНО)

«Наша робоча група працює з різними представниками каналів. Це великий пласт роботи. <…> Наші законопроекти не голосуються у Верховній Раді, сподіваємося, що в новій Верховній Раді вони будуть голосуватися. Тому ми поки працюємо над тим, щоб сформувати цілий пакет, а не (подавати, – ДМ) по одному законопроекту», – сказав Кирило Тимошенко.

Радник команди Президента України з політичних питань Микита Потураєв у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що законопроект стосуватиметься й питання деолігархізації ЗМІ.

«У мене вже є певні напрацювання. Це можна назвати деолігархізацією ЗМІ. Це комплекс заходів, який позбавить ЗМІ впливу власників – не стільки на ЗМІ, скільки на редакційну політику. Проблема не в тому, хто власник каналу, а в тому – що власник має важіль впливу на інформаційну редакційну політику», – підкреслив він.

Пан Потураєв розповів про плани створити робочу групу з питань захисту свободи слова. Зокрема, він розраховує на допомогу «колег, включаючи медіа і незалежних медіаюристів». До речі, представники медійних громадських організацій закликали президента Володимира Зеленського відновити робочу групу з безпеки журналістів.

«Моя позиція в тому, що нам потрібен Кодекс – комплексний закон, який би описував, як побудовані ЗМІ; які стосунки між працівниками та власниками, чим ми гарантуємо незалежну редакційну політику, інформаційну в першу чергу; як ми захищаємося в умовах війни; які інструменти ми маємо, щоб ефективно захищатися в умовах гібридної війни, тому що наразі цих інструментів немає», – розповів Микита Потураєв.

Крім того, він розповів, що до нового законопроекту планують включити напрацювання з нової редакції закону про телебачення і радіомовлення (законопроекту про аудіовізуальні послуги).

«Можуть бути закладені три механізми, які забезпечать те, що в нас називають деолігархізацією. Але для мене сенс у тому, що власники не мають впливати на інформаційну політику», – резюмував радник президента.

У ефірі програми «Право на владу» на «1+1» 20 червня Микита Потураєв розповів, що пакет законопроектів матиме три ключових механізми: незалежність редакційної інформаційної політики, прозорість фінансування та економічна спроможність медіа.

«Медіа, які в мінусах і невідомо звідки беруть гроші, не можуть працювати в Україні», – наголосив пан Потураєв.

Нагадаємо, новообраний президент України Володимир Зеленський назвав свої пріоритети на посаді голови держави, серед яких – деолігархізація ЗМІ, а також подолання корупції та демонополізація в енергетиці. Пізніше Олександр Данилюк, на той момент радник новообраного президента, а нині – секретар РНБО, в інтерв’ю висловив ідею заборонити фінансовим групам володіти медіа.

Згодом радник команди Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв на круглому столі з медійними громадськими організаціями в День журналіста, 6 червня, наголосив, що українська медійна система існує лише завдяки тому, що вона олігархічна. «Ми повинні розуміти, коли ми говоримо про деолігархізацію, то це мають бути речі, які не покладуть усю медійну індустрію. У нас має бути якийсь план. У мене є ідея, що це має бути закон, але дієвий, щоби це працювало», — сказав пан Потураєв. Голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова на цьому ж круглому столі уточнювала, що під деолігархізацією мається на увазі відсутність вирішального впливу власника ЗМІ на редакційну політику.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3647
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
freedom
1063 дн. тому
Защита свободы слова необходима. За любое посягательство на свободу слова, попытку запугивания журналистов, блогеров, активистов — немедленная отставка должностного лица и реальный тюремный срок с последующим запретом занимать какую-либо государственную должность до конца жизни.
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду