13:11
Вівторок, 28 Травня 2019

Нацрада не може утворити робочу групу з виборів

558
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не може створити робочу групу з нагляду за дотриманням мовниками виборчого законодавства під час позачергових парламентських виборів, через те що перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк не погоджується з проведенням позачергового засідання Нацради. Про це повідомила 28 травня заступниця голови Нацради Уляна Фещук під час чергової спроби провести засідання.
Нацрада не може утворити робочу групу з виборів
Нацрада не може утворити робочу групу з виборів

«Розпочався виборчий процес, а ми навіть не можемо створити робочу групу для моніторингу програм. Для телерадіоорганізацій така ситуація вигідна. Моніторинг буде здійснюватися, але його результати не будуть розглядатися», – пояснила Уляна Фещук.

Вона нагадала, що Нацрада не має можливості належним чином реагувати на порушення виборчого законодавства мовниками. «Проте фіксувати порушення і розробляти проекти змін до законів – ми маємо можливість. Ми вже напрацювали свої пропозиції за результатами виборів президента. Думаю, парламентські вибори покажуть нові недоліки, які треба вирішувати і надавати пропозиції парламенту», – додала вона.

Уляна Фещук нагадала, що засідання Нацради не відбувається вже вчетверте. Минулого тижня п’ятеро членів Нацради ініціювали проведення 28 травня позачергового засідання, але виконувачка обов’язків голови Нацради Ольга Герасим’юк відповіла їм, що його проведення неможливе, оскільки неправильно складено подання, а проекти рішень мають надаватися за шість днів до проведення засідання. «Однак ніде немає вимог до формулювання подання. А ті питання, що були в порядку денному, внесені до нього ще три тижні тому, – прокоментувала пані Фещук. – Було додано до порядку денного тільки два питання – про проведення конкурсів на радіомовлення для місцевих компаній і розширення мереж «Променя» і «Культури». Голова або виконувач обов’язків голови може визнати питання невідкладними і внести в порядок денний, навіть якщо вони були складені менше, ніж за шість днів».

За словами заступниці голови Нацради, регуляторний орган має можливість проводити засідання, незважаючи на останні кадрові зміни: «У складі Національної ради відбулися зміни, проте за умови призначених шести членів Національна рада є повноважною, кворум є, вона має можливість скликати, проводити засідання і приймати рішення. Ми дуже хочемо, щоб робота Національної ради була розблокована».

28 травня до зали засідань прийшли четверо членів Нацради: Уляна Фещук, Олександр Ільяшенко, Сергій Костинський і Валентин Коваль. Ольга Герасим’юк та Олег Черниш не прийшли. Таким чином, для проведення засідання не було кворуму (кворум – це шість членів Нацради).

Відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко сказав, що з 29 травня йде у відпустку, отже, можливості провести засідання цього тижня і наступного тижня не буде, оскільки «відсутність кожного члена Нацради – це відсутність можливості проводити засідання». Він запропонував колегам призначити наступне засідання на 13 червня і сформувати порядок денний, а Ользі Герасим’юк – підписати цей порядок денний.

Сергій Костинський підтримав колег і припустив: «Мені здається, ми маємо справу із саботажем. Мета блокування роботи Національної ради мені не зрозуміла».

Уляна Фещук додала: «Відсутність колег сьогодні свідчить про те, що раніше підстави для непроведення засідань були надуманими. Сьогодні підстав для відсутності немає».

Уляна Фещук нагадала, що крім створення робочої групи з виборів регулятор має розглянути низку невідкладних питань: призначення представників Нацради в регіонах, погодження двох проектів Кабміну, проведення конкурсів, питання поточної діяльності ліцензіатів.

Сергій Костинський сказав, що хоче ініціювати два конкурси: на 36 частот для розважально-музичного мовлення, у якому може взяти участь Суспільний мовник, та на 65 частот для розвитку місцевого мовлення. Він планує винести на засідання 13 червня два проекти про оголошення конкурсів.

Також, за його словами, Нацраді необхідно видати нові тимчасові дозволи на мовлення в зоні ООС: «Є радіостанції, які виходять з цих регіонів, і на їх місце мають прийти інші радіостанції. На звільнених частотах пробивається сигнал з окупованих територій, потрібно терміново заводити нові радіостанції».

Нагадаємо, 4 травня голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що залишає посаду за власним бажанням, тому що втомився та має інші пропозиції щодо роботи. Строк його повноважень мав завершитися 7 липня 2019 року.

4 травня Петро Порошенко своїм указом звільнив Юрія Артеменка з посади члена Нацради і призначив на його місце завідувача відділу Головного управління інформаційної політики Адміністрації президента Володимира Горковенка.

7 травня Петро Порошенко призначив Юрія Артеменка членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

10 травня Ольга Герасим’юк, яка за відсутності голови має виконувати його обов’язки, не стала відкривати чергове засідання Нацради, оскільки вважає звільнення голови Нацради Юрія Артеменка неналежним чином оформленим. За її словами, заяву пана Артеменка про звільнення мала розглянути Нацрада, а не президент.

21 травня засідання Нацради не відбулося через відсутність кворуму: двоє членів Нацради із семи були відсутніми (Олег Черниш у відпустці, Валентина Коваля не було на місці). Ольга Герасим’юк повідомила, що звернулася за роз’ясненнями до парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

23 травня на круглому столі в Національній спілці журналістів України Ольга Герасим’юк, відповідаючи на запитання голови НСЖУ Сергія Томіленка, підтвердила, що не відкриватиме засідань Нацради, доки не отримає роз’яснення парламентського комітету або ж не буде якихось рішень президента України щодо Нацради.

П'ятеро членів Нацради пропонували провести засідання 28 травня, Ольга Герасим’юк вважала, що не має правових підстав скликати засідання 28 травня.

24 травня президент України Володимир Зеленський скасував укази про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради та призначення Володимира Горковенка на його місце. Іншим указом президент звільнив Юрія Артеменка з посади члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк, яка виконує обов’язки голови, і заступниця голови Нацради Уляна Фещук висловили в коментарях «Детектору медіа» думку, що Юрій Артеменко має бути знову прийнятий на роботу в Національну раду з огляду на укази президента України Володимира Зеленського.

27 травня Володимир Горковенко оскаржив укази президента України Володимира Зеленського про скасування указів про звільнення Юрія Артеменка і призначення Володимира Горковенка.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
558
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду