З початку року ІМІ зафіксував 201 порушення свободи слова в Україні

З початку року ІМІ зафіксував 201 порушення свободи слова в Україні

2 Листопада 2018
2666
2 Листопада 2018
14:43

З початку року ІМІ зафіксував 201 порушення свободи слова в Україні

2666
За 10 місяців 2018 року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні загалом 201 випадок порушення свободи слова у 23 регіонах. З них 147 випадків стосувалися саме фізичної агресії щодо журналістів. Регіоном-лідером за кількістю порушень прав журналістів з початку року так і залишається Київ з областю
З початку року ІМІ зафіксував 201 порушення свободи слова в Україні
З початку року ІМІ зафіксував 201 порушення свободи слова в Україні

Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», повідомляється на сайті ІМІ.

До трійки лідерів увійшли категорії «перешкоджання журналістській діяльності», «побиття та напади» та «погрози і залякування журналістів».

За даними ІМІ, найбільшу кількість порушень з початку року зафіксовано в категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 80 випадків (це більше, ніж за аналогічний період 2017 року, коли було 77 випадків). Ця категорія посідає першу позицію від початку року. Другу позицію посіла категорія «побиття та напади» – 28 (для порівняння, за аналогічний період 2017 року було зафіксовано 25 таких випадків).

Третє місце посіла категорія «погрози і залякування журналістів» – 27 випадків (за аналогічний період минулого року погроз було зафіксовано більше – 32 випадки).

Далі за кількістю порушень іде категорія «доступ до публічної інформації» – 15. За аналогічний період минулого року було зафіксовано вдвічі більше таких випадків – 34, і посідала ця категорія другу позицію.

«Крім того, з початку року зафіксовано 14 випадків кібератак проти журналістів та ЗМІ, за аналогічний період минулого року така ж кількість порушень. Однак експерти ІМІ акцентують на зростанні кіберзлочинів щодо журналістів та ЗМІ», – повідомляє ІМІ.

Експерти зауважують, що загалом у 2017 році зафіксували 15 випадків кіберзлочинів проти журналістів та ЗМІ, а за десять місяців цього року кількість кібератак вийшла майже на минулорічну кількість. За 2016 рік було зафіксовано 11 кібератак.

Згідно з дослідженням ІМІ, регіоном-лідером за кількістю порушень прав журналістів з початку року так  і залишається Київ з областю (82). Далі йдуть Миколаївщина (16 випадків), Дніпропетровщина та Одещина (по 10), Полтавщина та Львівщина (по 8 випадків). В інших регіонах зафіксовано по сім, шість, п’ять, чотири, три, два та по одному випадку.

Порушували переважно право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція є стійкою з минулого року.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці “Барометр свободи слова”.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Інститут масової інформації зафіксував в Україні 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів у восьми регіонах. З них 13 випадків – це фізична агресія щодо журналістів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2666
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду