14:35
П'ятниця, 5 Жовтня 2018

У вересні ІМІ зафіксував 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів

У вересні 2018 року Інститут масової інформації зафіксував в Україні 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів у восьми регіонах. З них 13 випадків – це фізична агресія щодо журналістів.
У вересні ІМІ зафіксував 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів
У вересні ІМІ зафіксував 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів

Такими є дані щомісячного моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова».

За повідомленням ІМІ, у вересні зафіксоване зростання побиттів журналістів – 6 випадків, у той час, коли в серпні експерти ІМІ таких випадків не зафіксували. Далі за кількістю порушень іде перешкоджання журналістам – 5 випадків.

Найбільше випадків сталося в Києві (7), чотири на Миколаївщині, по два випадки на Одещині, Дніпропетровщині, Житомирщині та Рівненщині, в інших регіонах – по одному випадку.

ІМІ зазначає, що агресорами та порушниками у вересні переважно є приватні особи, місцева влада та правоохоронці.

Крім того, експерти ІМІ зафіксували три випадки обмеження доступу до інформації, два випадки юридичного тиску та по одному випадку погроз, пошкодження майна журналістів, політичного тиску, стеження за журналістами та кібератаки.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 72 випадки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 28 випадків побиття журналістів, 25 випадків погроз та 15 випадків обмеження доступу до інформації.

Уперше з початку року ІМІ зафіксував порушення таємниці джерел журналістів. Зокрема, йдеться про випадки отримання доступу Генпрокуратурою через суд до даних з телефонів журналісток Наталії Седлецької та Христини Бердинських.

Нападів цього місяця зазнали журналісти телеканалів  «112 Україна», NewsOne, ICTV, а також місцевих видань.

Доступ журналістам до публічної інформації обмежувала місцева влада, представники комунального підприємства та Генеральна прокуратура.

Нагадаємо, у серпні 2018 року експерти ІМІ зафіксували загалом в Україні 14 випадків порушення свободи слова в 11 регіонах.

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
343
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop