14:42
Вівторок, 4 Вересня 2018

У серпні ІМІ зафіксував 14 випадків порушення свободи слова

889
У серпні 2018 року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували загалом в Україні 14 випадків порушення свободи слова в 11 регіонах. Найбільше права журналістів порушують у Києві та області. За початку 2018 року експерти ІМІ зафіксували в Україні загалом 168 випадків порушень свободи слова у 23 регіонах
У серпні ІМІ зафіксував 14 випадків порушення свободи слова
У серпні ІМІ зафіксував 14 випадків порушення свободи слова

Такими є дані щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова», повідомляє сайт ІМІ.

Найбільшу кількість порушень у серпні експерти ІМІ зафіксовали у категорії «погрози та залякування журналістів» – 6. Перешкоджань журналістам – 4 випадки. ІМІ зазначає, що, у липні 2018 року було 7 таких випадків.

Найбільше, за даними ІМІ, випадків зафіксовано у Києві з областю (три), два на Миколаївщині та по одному випадку на Вінниччині, Івано-Франківщині, Кіровоградщині, Одещині, Полтавщині, Рівненщині, Тернопільщині, Хмельниччині та у Чернівцях.

Експерти ІМІ зафіксували, що найбільше порушували цього місяця право журналістів на професію приватні особи, місцева влада, депутат обласної, правоохоронці та інші.

Також у серпні було зафіксовано два випадки обмеження доступу до інформації, та по одному випадку кібератаки та пошкодження майна журналістів.

Також ІМІ зафіксував оприлюднення інформаційними ресурсами ОРДЛО («МГБ ЛНР», «Исток» та «Русская весна») персональних даних українських журналістів 11 ЗМІ. Всі ці дані раніше були передані до прес-центру штабу ООС в заявках на роботу журналістів в зоні бойових дій з 12 до 19 серпня.  

Крім того, увагу експертів ІМІ привернув випадок у Миколаєві з журналістом інтернет-видання «НікВесті» Іваном Казорою, який поставив запитання Президенту України Петру Порошенку. На думку юристів ІМІ, цей випадок знаходиться на межі з перешкоджанням, однак складу злочину, передбаченого ст. 171 Кримінального кодексу України («Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста») юристи там не вбачають.  

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 67 випадків перешкоджань законній професійній діяльності журналістів, 24 випадки погроз, 22 випадки побиття журналістів та 12 випадків обмеження доступу до інформації.

Нагадаємо, у липні в Україні ІМІ зафіксовав найбільшу кількість побиттів журналістів із початку року – 7 випадків

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
889
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду