ГПУ відповіла «Громадському ТБ», що не може надати інформацію про виконання рішення ЄСПЛ щодо Седлецької

ГПУ відповіла «Громадському ТБ», що не може надати інформацію про виконання рішення ЄСПЛ щодо Седлецької

25 Вересня 2018
1795
25 Вересня 2018
11:05

ГПУ відповіла «Громадському ТБ», що не може надати інформацію про виконання рішення ЄСПЛ щодо Седлецької

1795
У Генеральній прокуратурі України на запит «Громадського телебачення» відповіли, що не можуть надати журналістам інформацію про виконання рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) стосовно головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької, «оскільки запитувані відомості є інформацією з обмеженим доступом»
ГПУ відповіла «Громадському ТБ», що не може надати інформацію про виконання рішення ЄСПЛ щодо Седлецької
ГПУ відповіла «Громадському ТБ», що не може надати інформацію про виконання рішення ЄСПЛ щодо Седлецької

Про це повідомляє «Громадське ТБ».

«Відповідно до вимог частини 1 статті 222 Кримінального процесувального кодексу України відомості досудового розслідування у конкретних кримінальних провадженнях відносяться до таємниці слідства і можуть бути розголошені лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Відповідно до вимог статті 222 КПК України, підстав для надання будь-яких відомостей, пов’язаних зі здійсненням досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000003904 (за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України відомостей, що становлять державну таємницю — ред.) не вбачається. Отже, запитувані відомості, відповідно до статтей 6,8 Закону України "Про доступ до публічної інформації", є інформацією з обмеженим доступом і надати її в порядку закону немає можливості.

Отже запитувані відомості, відповідно до статтей 6, 8 Закону України "Про доступ до публічної інформації", є інформацією з обмеженим доступом і надати її в порядку Закону України "Про доступ до публічної інформації" немає можливості», — йдеться у відповіді ГПУ.

У документі також повідомляється, що Генеральна інспекція не призначала та не проводила службове розслідування стосовно дій слідчого Іжука та прокурора Зимогляда.

«Будь-яка ініціатива чи накази про призначення службового розслідування з цього приводу в порядку, визначеному інструкцією про порядок проведення службових розслідувань в органах прокуратури, до Генеральної інспекції не надходили», — йдеться у документі.

Нагадаємо, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі України до телефонних переговорів журналістки програми «Схеми» (проект «Радіо Свободи») Наталі Седлецької за період з 19 липня 2016 по 16 листопада 2017 років у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідуваннядиректором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

5 вересня стало відомо, що крім Наталі Седлецької ГПУ отримала доступ до даних телефонних переговорів і журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали в ГПУ ще в грудні.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки Наталі Седлецької тим, що вона відмовилась надати інформацію про час зустрічі з керівником НАБУ.

«Радіо Свобода» назвала санкцію суду на доступ до даних телефону Наталі Седлецької «надмірним» і таким, що «грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси». Рішення суду викликало стурбованість і критичну реакцію редакції програми «Схеми»Transparency International, громадських організаційжурналістівголови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політикиПосольства США в УкраїніЄвропейського СоюзуПарламентської Асамблеї Ради Європи. 7 вересня в Києві пікетували ГПУ на підтримку Наталі Седлецької та Христини Бердинських.

Наталка Седлецька оскаржила ухвалу слідчого судді Печерського районного суду, якою ГПУ було надано доступ до даних з її мобільного телефону. 18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу та зменшив обсяг даних, які ГПУ може отримати з телефону журналістки. Суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Наталки Седлецької протягом 17 місяців у рамках дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро України.

18 вересня стало відомо про те, що Європейський суд з прав людини, до якого звернулася Наталка Седлецька, ухвалив рішення застосувати «Правило 39» свого Регламенту – про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи щодо її справи та на місяць зобов’язав українську владу утриматися від доступу до даних з телефону Седлецької.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1795
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду