Ольга Герасим’юк пояснила, чому не йде на засідання Нацради
«Якщо моя участь потрібна, щоб був кворум для проведення засідання, а мій голос ні на що не впливатиме – я не буду в ролі статиста», - наголосила пані Герасим’юк. А її заява про звільнення має бути розглянута на окремому засіданні, сказала вона.
На думку пані Герасим’юк, п’ятеро членів Нацради мають спростувати звинувачення, висунуті колезі Олегу Чернишу. «Маніпулятивну заяву з перекрученою інформацією із сайту Нацради тихенько прибрали, але ніхто не спростував тверджень, поширених у тій заяві – нібито в усьому винен Олег Черниш», - зазначила пані Герасим’юк. На її думку, саме ця заява стала причиною поширення вимог про звільнення Олега Черниша, а сам він почав отримувати погрози. Подібні міркування має й сам Олег Черниш.
За словами Ольги Герасим’юк, кризова ситуація в Нацраді хибно трактується як нібито небажання двох членів Нацради не продовжувати ліцензії телеканалу «Інтер» (саме така трактовка подана в заяві руху «Відсіч»). Але це не так, мова не йде про «Інтер», каже пані Герасим’юк. З її слів, у більшості членів Нацради є наміри продовжити ліцензію «Інтера», але публічно вони про це не говорять.
На думку першої заступниці голови Нацради, якщо заява п’яти членів буде спростована, тоді це може бути першим кроком до діалогу про подальшу роботу Нацради.
А загалом пані Герасим’юк підтримує пропозицію голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар, щоб комітет став майданчиком для вирішення кризової ситуації в Нацраді і щоб важливі питання регуляторного органу були розглянуті відкрито за участі депутатів.
Раніше Ольга Герасим’юк виступила проти політизації роботи Нацради та написала заяву про відставку «через неможливість працювати прозоро».
Нагадаємо, що Нацрада більше місяця не може провести засідання через відсутність кворуму. Каменем спотикання став розгляд низки питань: результати позапланових перевірок телеканалів «Інтер» і «1+1» щодо показу радянських фільмів за участі осіб з «чорного списку» Мінкульту і призначення перевірки каналу СТБ з того самого приводу; продовження ліцензій на цифрове ефірне мовлення в мультиплексах «Зеонбуду» загальнонаціональних цифрових телеканалів; погодження проекту розпорядження Кабміну щодо строків вимкнення аналогового телебачення.
Зокрема, 21 червня кворуму не було, тому що Ольга Герасим’юк поїхала в планове закордонне відрядження, а Олег Черниш просто не прийшов на засідання, не погоджуючись із порядком денним. П’ятеро членів Нацради звинуватили пана Черниша в демарші й лобізмі. Водночас пані Герасим’юк дорікнула колегам перекручуванням фактів, а пан Черниш натякнув на спробу Нацради зробити якісь телеканали «лояльними» до влади.
25 червня Ольга Герасим’юк подала голові Нацради Юрію Артеменку заяву про свою відставку «через неможливість працювати прозоро». Рішення про звільнення члена Нацради за власним бажанням має прийняти Нацрада на своєму засіданні.
27 червня засідання Нацради не відбудеться вшосте через відсутність кворуму, оскільки Ольга Герасим’юк і Олег Черниш не планують брати участь у засіданні.