Дмитро Комаров потрапив під обстріл поблизу Херсона
Телеведучий та журналіст Дмитро Комаров 14 листопада потрапив під ворожий обстріл біля Антонівського мосту у Херсоні. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Комаров розповів, що перебував у Херсоні в момент, коли до міста приїхав президент Володимир Зеленський. Після пресконференції президента він з командою поїхав до Антонівського мосту, щоб поспілкуватися зі сім'єю, що живе біля нього. Саме в цей момент почався обстріл міста.
«Я переконався у небезпеці особисто. … Стіни затремтіли. Полетіли шибки. Ми вискочили на вулицю і сховалися з дітьми за стіною у протилежному від Дніпра боці. Там застали ще кілька прильотів (судячи зі звуку – міномет). Допомогли сім'ї з дітьми сісти в машину та поїхати», - написав він.
Комаров уточнив, що під обстріл вони потрапили за дві години після візиту президента. Ведучий уточнив, що президент «дуже ризикував», додавши, що у зоні ризику кожен українець.
Нагадаємо, Херсон був деокупований 11 листопада завдяки зусиллям Збройних сил України.
13 листопада Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що низці представників ЗМІ, які порушили правила роботи у звільненому Херсоні, скасовано дозвіл на роботу, а їхні прескарти визнані недійсними.
«Нещодавно деякі представники ЗМІ, ігноруючи наявні заборони та застереження, без погодження з відповідними командирами та службами зв’язків з громадськістю військових частин здійснювали інформаційну діяльність в місті Херсон ще до завершення стабілізаційних заходів. Такі дії є грубим порушенням вимог наказу Головнокомандувача Збройних сил України №73 від 03.03.2022, а також відповідних розпоряджень військового командування», — йшлося в заяві. При цьому в повідомленні не були вказані назви конкретних медіа, яких позбавили акредитації.
Джерела «Детектора медіа» повідомляли, що дозвіл на роботу скасували щонайменше шістьом журналістам знімальних груп, зокрема CNN та SkyNews.
Про намір позбавити акредитації журналістів CNN та SkyNews повідомила в розмові з «Детектором медіа» речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк.
У коментарі «ДМ» представник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Євген Єрін повідомив, що процес позбавлення акредитації триває, тому такі рішення можуть бути і щодо інших медіа, які працювали у Херсоні.
Українські та іноземні журналісти і медійні організації закликали владу розв’язати конфліктну ситуацію навколо позбавлення акредитації журналістів, які висвітлювали події у звільненому Херсоні.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець також закликав міністра оборони Олексія Резнікова повернути акредитацію українським та закордонним медійникам, які висвітлювали події в Херсоні одразу після звільнення.