«Перейшли задовго до війни»: «Медіа Група Україна» відповіла на заяву медіаспільноти про ведучих каналів Медведчука у марафоні

«Перейшли задовго до війни»: «Медіа Група Україна» відповіла на заяву медіаспільноти про ведучих каналів Медведчука у марафоні

16 Травня 2022
4613

«Перейшли задовго до війни»: «Медіа Група Україна» відповіла на заяву медіаспільноти про ведучих каналів Медведчука у марафоні

4613
Медіагрупа просить «не маніпулювати» і називає всіх своїх журналістів і ведучих «сумлінними працівниками українського інформаційного фронту».
«Перейшли задовго до війни»: «Медіа Група Україна» відповіла на заяву медіаспільноти про ведучих каналів Медведчука у марафоні
«Перейшли задовго до війни»: «Медіа Група Україна» відповіла на заяву медіаспільноти про ведучих каналів Медведчука у марафоні

«Медіа Група Україна» висловила позицію щодо заяви медіаспільноти із закликом відсторонити від ефіру національних марафонів ведучих, які раніше поширювали проросійські наративи. Заява опублікована на фейсбук-сторінці медіагрупи.

«Медіагрупи з перших днів війни об'єднали свої зусилля задля створення єдиного інформаційного фронту аби протистояти російській пропаганді. Як і до масштабних військових дій, так і з 24 лютого, канали наших груп дотримуються абсолютно проукраїнської політики та транслюють лише ті речі, які згуртовують, об'єднують, підсилюють українське суспільство та нашу державу. Так само кожен журналіст, ведучий, редактор, який працює на каналах груп, є сумлінним працівником українського інформаційного фронту», — йдеться у заяві.

Медіагрупа нагадала, що ведучі, перелічені в заяві — Наташа Влащенко, Василь Голованов і Тигран Мартиросян — перейшли до «України» задовго до війни. «Це рішення не було ні політичним, ні кимось нав’язаним, ні кимось контрольованим. Це кадрова політика медіа групи, яка спирається виключно на професіоналізм журналістів та їхню користь для каналів. Ми не маємо сумнівів ані щодо їх професіоналізму як журналістів, ані щодо їх проукраїнської громадянської позиції, яку вони публічно неодноразово заявляли. Кожного дня вони працюють на інформаційному фронті заради нашої Перемоги та майбутнього України», — йдеться в заяві.  Медіагрупа повідомляє, що ведучий Тигран Мартиросян «не полишав студію навіть під обстрілами» і працює в ефірі спільного телемарафону з перших днів його роботи. А Василь Голованов працює в ефірі марафону «FreeДом» із початку його мовлення.

«Тож ми просимо не маніпулювати фактами та твердженнями в цей складний для країни час, коли ми всі маємо виступати єдиним фронтом. Особливо сьогодні, адже робота журналістів є вкрай важливою та такою, від якої напряму залежить наша спільна Перемога у війні», — йдеться в заяві. Медіагрупа також запропонувала прочитати публічні заяви Тиграна Мартиросяна, Василя Голованова та Наташі Влащенко.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики опублікувало офіційну відповідь на заяву, в якій медійники закликали відсторонити від ефіру національних марафонів ведучих, які в минулому поширювали проросійську пропаганду. У повідомленні йдеться, що «сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти. Сьогодні важливим є те, хто залишився, перейшов на сторону України та кожен день доводить свою позицію своєю сумлінною цілодобовою працею. Сьогодні нам потрібна кожна людина, кожен спеціаліст, який працює на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками». Також міністерство заявило, що не має повноважень і не вважає за доцільне втручатись у кадрову політику телеканалів, які беруть участь у виробництві спільного телемарафону.

12 травня українські медійні організації та журналісти звернулись до президента України Володимира Зеленського і міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка з приводу участі ведучих, які поширювали проросійську пропаганду, в ефірах телемарафонів, які позиціонуються як національні. «Детектор медіа» докладно обґрунтовував причетність цих ведучих до поширення російської пропаганди (після цієї публікації відео їхніх інтерв’ю почали масово видаляти з ютуба). Звернення було адресоване до міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, оскільки чимало учасників виробництва марафону повідомляли, що МКІП і особисто Олександр Ткаченко (донедавна — разом із головою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольгою Герасим'юк) бере безпосередню участь у координації та визначенні порядку денного спільного марафону. Також МКІП є розпорядником грошей, виділених на виробництво російськомовного марафону «FreeДом», в ефірі якого працює частина колишніх проросійських ведучих.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4613
Читайте також
14.05.2022 17:25
Тетяна Трощинська
«Детектор медіа»
1 413
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Громадянин України
799 дн. тому
Ноунейми хочуть витіснити професіоналів і вскочити на їхні місця?
що було не загуло
800 дн. тому
очікувано. війна цих продажних олігархічних керівників з групи ахмєтова - не змінила. як і в 2014 році так і зараз. і хз як Захід може допомогти. адже на ще одного олігарха коломоського США наклали санкції ще бозна коли, у нас нічого.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду