Може, й Медведчука варто взяти на роботу в Мінкульт?

Може, й Медведчука варто взяти на роботу в Мінкульт?

14 Травня 2022
557
14 Травня 2022
17:25

Може, й Медведчука варто взяти на роботу в Мінкульт?

Тетяна Трощинська
головна редакторка «Громадського радіо»
557
Раз міністерству не відоме слово «репутація»…
Може, й Медведчука варто взяти на роботу в Мінкульт?
Може, й Медведчука варто взяти на роботу в Мінкульт?

Позиція Міністерства культури та інформаційної політики щодо відсторонення від ефірів єдиного марафону ведучих, які особливо відзначилися любов'ю до російської пропаганди, означає, що МКІП не відоме слово «репутація».

Ті ЗМІ і людей, що підписали заяву, у першому ж рядочку названо «низкою медійників», які хочуть відсторонити «ведучих», і далі можна було б не читати.

Хоча далі цікавіше.

МКІП вважає, що «сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти», бо їм дорогий кожен голос, хто перейшов — а далі увага! — «на сторону України і доводить свою позицію сумлінною цілодобовою працею».

Почнемо з того, що це звичайна робота за зарплату, і нічого надлюдськи сумлінного у цьому немає.

А от з «перейшов на сторону України» — це показово.

З одного боку, МКІП без суду і слідства маркує цих людей державними зрадниками (ну, якщо були на іншій стороні, то хто?), з іншого боку — винними у якомусь «конфлікті» робить тих, хто не хоче працювати поруч.

Цікаво, а самого Медведчука питали? Може, він теж покаявся і «перейшов на сторону України»?

У нього великий менеджерський досвід і знання про інформполітику ще з часів «України без Кучми» і Помаранчевої революції.

Замість тюрми він міг би попрацювати у МКІП, не час втрачати такі уміння і досвід.

Бо, як пише МКІП, «якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед Росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни».

Тобто люди роками дають майданчик Шарію, цілуються з Лукаш і Портновим, в їхніх ефірах Мураєв розповідає, що НАТО організоване колишніми нацистами, Кузьмін — про право «народу Донбасу на самооборону», а ворожнечу розпалюють ті, хто підписав заяву.

Тобто можна брати участь у підготовці ґрунту до війни, яка обертається геноцидом, а потім написати пост на фейсбуку, що ти прозріваєш, і все.

Заувага, що міністерство не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає за доцільне втручатись в кадрову політику каналів та медіагруп, — уже неістотна на тлі цього всього.

Бо позиція його дуже чітка.

Ніхто ж не забере право у цих ведучих говорити і далі  — де завгодно — на всіх ютубах і приватних медіа.

Говорити все, що вони хочуть, в країні зі свободою слова.

Йшлося про єдиний марафон як зразок, який має символізувати зовсім інший рівень професійних стандартів.

Але для МКІП, видно, це неважливо.

І, до речі. А що ж тоді з «єдиним фронтом « і 5 каналом, Прямим і «Еспресо», яких вимкнули, за словами Микити Потураєва, «через організаційні деталі»?

Цікаво, що чи хто допоміг владнати організаційні деталі, щоб не забути залучити до ведення марафону усіх цих ведучих від Медведчука?

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
557
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Перець
3 дн. тому
Олександр Солонько(с) "Толерування Мінкультом проросійських пропагандистів, які перезулися в повітрі після вторгнення, не може мати жодного виправдання. Будь-яка негативна відповідь Ткаченка на вимогу медіа спільноти прибрати з ефіру працівників каналів медведчука не має сенсу і зміст її не вартий уваги поки ця відповідь негативна. Роками ці люди легалізували в публічному дискурсі шарія, портнова та намагалися влаштувати телемости з Москвою. Вони працювали на те, щоб в Кремлі таки вирішили, що зможуть взяти Україну приступом та зважилися на вторгнення. Ці люди опосередковано несуть відповідальність за невинні жертви та безглузді руйнування в Україні. Вони не просто мають бути прибрані з ефіру. Вони не повинні мати можливості влаштуватися в будь-яке медіа навіть на посаду прибиральників. Не те, що ведучих чи редакторів. Більше того, їх діяльність повинна стати придметом вивчення в рамках відповідних кримінальних проваджень. Сам факт того, що зараз ці люди беруть участь в реалізації інформаційної політики держави, а влада їх захищає, це наруга над пам"яттю всіх, хто загинув, захишаючи Україну зі зброєю чи без. Всіх невинно закатованих, розстріляних, знищених ракетами і бомбами."
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду