В омбудсмана відкрили справу проти Інституту підготовки кадрів, який відмовився надати запис захисту Киви – Мокрик

В омбудсмана відкрили справу проти Інституту підготовки кадрів, який відмовився надати запис захисту Киви – Мокрик

23 Червня 2021
2573

В омбудсмана відкрили справу проти Інституту підготовки кадрів, який відмовився надати запис захисту Киви – Мокрик

2573
Раніше ректорка Інституту відмовилася надати журналісту стенограму та запис засідання, на якому проходив захист дисертації Киви.
В омбудсмана відкрили справу проти Інституту підготовки кадрів, який відмовився надати запис захисту Киви – Мокрик
В омбудсмана відкрили справу проти Інституту підготовки кадрів, який відмовився надати запис захисту Киви – Мокрик

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини відкрив провадження проти Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості, який відмовився надати журналісту Bihus.info Данилу Мокрику запис з захисту дисертації народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киви. Про це журналіст повідомив 22 червня в Facebook.

Мокрик поскаржився омбудсману на порушення права на доступ до інформації після того, як ректорка Інституту Радмила Войтович відмовилася надати йому стенограму та запис засідання, на якому проходив захист Киви.

«Секретаріат Уповноваженого відкрив провадження за моїм зверненням. Рано чи пізно, так чи інакше, повний запис цього легендарного засідання ми отримаємо. Це – не найбільша із скель, які ми вже долупували і пролупували. А якщо його знищать, то це вже буде підставою для кримінальної відповідальності», – сказав Мокрик.

Як писав ДМ, 12 травня журналіст Bihus.info Данило Мокрик повідомив, що Державне бюро розслідувань не відкрило провадження за заявою про перешкоджання його професійній діяльності поліцейським Юрієм Рузановим. Він уточнив, що Держбюро розслідувань потрактували його заяву, як звернення громадян, та передало її до Територіального управління ДБР у Києві.

7 червня Мокрик повідомив, що Державне бюро розслідувань відкрило провадження за його заявою про перешкоджання професійній діяльності поліцейським Юрієм Рузановим, який не пускав медіа на захист дисертації народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киви.

Нагадаємо, 26 квітня Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Захист кандидатської дисертації успішно пройшов в Інституті підготовки кадрів. Члени комісії проголосували одностайно: 13 – за, 0 – проти. Захист тривав з 10 до 13 години. Двері до зали, де захищався Кива, охороняли невідомі чоловіки у чорному одязі, які відмовились представитись.

Науковий ступінь кандидата наук надалі може присвоїти Міністерство освіти та науки. Цей ступінь надав би Іллі Киві можливість отримувати надбавку до зарплати в розмірі 15%.

Журналістів низки українських медіа не пустили на захист дисертації Киви. Їм повідомили, що до зали пускали лише акредитованих представників ЗМІ, мотивуючи це «карантинними обмеженнями». Журналіст Bihus.info Данило Мокрик уже написав заяву про перешкоджання (за ст. 171 ККУ) до поліції. Окрім Мокрика, до зали не пускали журналістів 5 каналу, 24 каналу, «Української правди», «Радіо Свобода», «Наразі.Медіа». Натомість на захист дисертації пустили «Перший незалежний», NewsOne та знімальну групу ТСН.

Bihus.Info повідомив, що Кива додав до своєї кандидатської дисертації довідку з підробленим підписом, а серед підтверджень апробації своєї дисертації вказав матеріали науково-практичних конференцій, які відсутні в офіційних збірниках. 

Керівник центру медіакомунікацій Інституту підготовки кадрів Держслужби зайнятості Юрій Нестеряк повідомив, що попри вимогу до відкритості захисту дисертації, помічники Киви організували «акредитацію» для ЗМІ, а охорона вишу не перешкоджала «тітушкам».

Фото: фейсбук-сторінка Данила Мокрика

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2573
Читайте також
03.03.2023 14:56
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
5 960
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду