Мокрик повідомив, що ДБР не відкрило справу через перешкоджання на захисті дисертації Киви

Мокрик повідомив, що ДБР не відкрило справу через перешкоджання на захисті дисертації Киви

12 Травня 2021
1216
12 Травня 2021
15:01

Мокрик повідомив, що ДБР не відкрило справу через перешкоджання на захисті дисертації Киви

1216
Він уточнив, що Держбюро розслідувань потрактували його заяву, як звернення громадян.
Мокрик повідомив, що ДБР не відкрило справу через перешкоджання на захисті дисертації Киви
Мокрик повідомив, що ДБР не відкрило справу через перешкоджання на захисті дисертації Киви

Державне бюро розслідувань не відкрило провадження за заявою журналіста Bihus.info Данила Мокрика про перешкоджання його професійній діяльності поліцейським Юрієм Рузановим, який не пускав медіа на захист дисертації народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киви. Про це Мокрик повідомив 12 травня.

Він уточнив, що Держбюро розслідувань потрактували його заяву, як звернення громадян, та передало її до Територіального управління ДБР у Києві.

«ДБР прислало відповідь. Ні, вони не внесли відомості до ЄРДР і не розпочали розслідування, як мали би зробити за законом (ст. 214 КПК). Вони потрактували заяву, як звернення громадян. І передали його до київського ТУ ДБР. Заяву під великим заголовком "Заява Про вчинення кримінального правопорушення, в порядку ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України" – у звернення громадян. Це – все що треба знати про "відповідальність для всіх", "невідворотність покарання" і "ніхто не покриває поліцію" в Україні», – розповів журналіст.

Крім того, він повідомив, що поліцейський Юрій Рузанов мав списки «акредитованих журналістів», тому пускав переважно представників «каналів Медведчука».

«Юрію Рузанову було пояснено, що відсутність акредитації, за законом про інформацію, не може бути підставою для недопуску до публічного заходу. І що те, чим він займається – це ст. 171 ККУ, перешкоджання законній журналістській діяльності. Ці роз'яснення залишили Рузанова незворушним. На плечах цього атланта української поліції стояв науковий спокій Киви, і йому не можна було ворушитись», – додав Мокрик.

Нагадаємо, 26 квітня Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Захист кандидатської дисертації успішно пройшов в Інституті підготовки кадрів. Члени комісії проголосували одностайно: 13 – за, 0 – проти. Захист тривав з 10 до 13 години. Двері до зали, де захищався Кива, охороняли невідомі чоловіки у чорному одязі, які відмовились представитись.

Науковий ступінь кандидата наук надалі може присвоїти Міністерство освіти та науки. Цей ступінь надав би Іллі Киві можливість отримувати надбавку до зарплати в розмірі 15%.

Журналістів низки українських медіа не пустили на захист дисертації Киви. Їм повідомили, що до зали пускали лише акредитованих представників ЗМІ, мотивуючи це «карантинними обмеженнями». Журналіст Bihus.info Данило Мокрик уже написав заяву про перешкоджання (за ст. 171 ККУ) до поліції. Окрім Мокрика, до зали не пускали журналістів 5 каналу, 24 каналу, «Української правди», «Радіо Свобода», «Наразі.Медіа». Натомість на захист дисертації пустили «Перший незалежний», NewsOne та знімальну групу ТСН.

Bihus.Info повідомив, що Кива додав до своєї кандидатської дисертації довідку з підробленим підписом, а серед підтверджень апробації своєї дисертації вказав матеріали науково-практичних конференцій, які відсутні в офіційних збірниках. 

Керівник центру медіакомунікацій Інституту підготовки кадрів Держслужби зайнятості Юрій Нестеряк повідомив, що попри вимогу до відкритості захисту дисертації, помічники Киви організували «акредитацію» для ЗМІ, а охорона вишу не перешкоджала «тітушкам».

На фото Юрій Рузанов (ліворуч) та Данило Мокрик (праворуч) / фейсбук-сторінка Данила Мокрика

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1216
Читайте також
03.03.2023 14:56
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
2 102
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду