10:20
П'ятниця, 18 Грудня 2020

Письменник та колумніст Тарас Лютий отримав премію ім. Шевельова

973
Спеціальні відзнаки отримали Оксана Забужко та Василь Махно.
Письменник та колумніст Тарас Лютий отримав премію ім. Шевельова
Письменник та колумніст Тарас Лютий отримав премію ім. Шевельова

Лауреатом премії імені Юрія Шевельова за найкращу есеїстику в 2020 році став письменник, колумніст та музикант Тарас Лютий. Нагороду він отримав за книжку «Культура принад і спротиву». Про це повідомив Український ПЕН.

Ім’я переможця оголосили під час церемонії 17 грудня – у день народження мовознавця, історика української літератури, есеїста Юрія Шевельова.

Під час церемонії лауреата нагородили статуеткою Бронзового Ангела, виготовленою скульпторкою Світланою Карунською, а також грошовою премію та дипломом лауреата.

До списку фіналістів 2020 року ввійшли Тарас Лютий («Культура принад і спротиву», «Темпора»), Василь Махно («Уздовж океану на ровері», Yakaboo Publishing) та Павло Швед («З чого нам дозволено сміятись?», «Комубук»). Номінанти отримали дипломи фіналістів і добірку книжок від видавництва «Дух і Літера».

Крім того, у межах премії імені Юрія Шевельова вручили дві спеціальні відзнаки:

  • спеціальну відзнаку Капітули за внесок у розвиток української есеїстики та промоцію спадщини Юрія Шевельова отримала письменниця Оксана Забужко з книгою вибраної есеїстики «Планета Полин» («Комора»);
  • спеціальну відзнаку «Радіо Культура» отримав письменник Василь Махно. Його збірка есеїв «Уздовж океану на ровері» (Yakaboo Publishing) прозвучить в аудіоформаті в ефірі радіо.

Тарас Лютий – доктор філософських наук, письменник, колумніст та музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Григорія Сковороди. Автор наукових монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002), «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016), поетичної збірки «Елегії» (2010), збірки поезій та оповідань «Паладини луни» (2019), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007), а також збірок есеїв «Корабель шаленців» (2017) та «Культура принад і спротиву» (2020).

Нагадаємо, що премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода відзначає внесок у невідʼємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.

Лауреатами премії минулих років стали Тарас Прохасько («Одної і тої самої»), Андрій Портнов («Історії для домашнього вжитку»), Костянтин Москалець («Сполохи»), Олександр Бойченко («Більше/менше»), Вахтанґ Кебуладзе («Чарунки долі»), Андрій Любка («Саудаде»), Володимир Єрмоленко («Плинні ідеології»), Діана Клочко («65 українських шедеврів. Визнані й неявні»).

Засновники премії: Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, Видавництво «Дух і Літера», Центр юдаїки, Український науковий інститут Гарвардського університету.Фото: Український ПЕН

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
973
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду