У Білорусі затримали ведучих, яких звільнили з держЗМІ після критики силовиків

У Білорусі затримали ведучих, яких звільнили з держЗМІ після критики силовиків

3 Вересня 2020
2361

У Білорусі затримали ведучих, яких звільнили з держЗМІ після критики силовиків

2361
Дружина одного з ведучих розповіла, що чоловіків утримують у СІЗО на Окрестина.
У Білорусі затримали ведучих, яких звільнили з держЗМІ після критики силовиків
У Білорусі затримали ведучих, яких звільнили з держЗМІ після критики силовиків

У Мінську 2 вересня затримали колишнього ведучого державного каналу «Беларусь 1» Дениса Дудинського та ексведучого державного каналу ОНТ Дмитра Кохна. Раніше їх звільнили з телеканалів через критику дій силовиків під час затримань 23 червня біля магазину Symbal.by. Про це повідомляє Tut.by.

Наразі невідомі причини затримання ведучих та силові відомства, які їх затримали.

Дружина пана Дудинського Катерина Раєцька розповіла, що чоловіків утримують у СІЗО на Окрестина. Вона разом з дружиною пана Кохна Надією планують чекати біля суду Центрального району.

За даними телеграм-каналу «МотолькоПомоги», Дмитра Кохна затримали, коли він разом з мамою виходив з під'їзду та сідав у машину: «Під'їхав чорний мікроавтобус, вибіг загін в повному обмундируванні, маму залишили, а Дмитра затягли в бус».

Дмитро Кохно був ведучим програми «Удача в придачу» на телеканалі ОНТ. Його звільнили після емоційного поста в соцмережах щодо затримань біля магазину Symbal.by. Пізніше він закликав звільнитися колег, які «не можуть нормально спати ночами».

Дениса Дудинського та Катерину Раєцьку відсторонили від ведення «Слов'янського базару» після поста шоумена про затримання біля магазину Symbal.by. Пізніше його звільнили з «Беларусь 1».

Нагадаємо, 27 серпня у Мінську затримали 42 журналістів, які готувалися висвітлювати акцію протесту на майдані Свободи. Крім того, білоруська влада заблокувала доступ до «Радіо Свобода», «Белсат» та ще 80 сайтів. Згодом були заблоковані сайти незалежних видань Naviny.by та «Наша ніва».

29 серпня з'явилась інформація, що близько 20 журналістів іноземних ЗМІ в Білорусі позбавили акредитації. У тому числі співробітників Reuters, AFP, Associated Press, BBC, «Радыё Свабода». Знімальну групу «Радыё Свабода» затримали в прямому ефірі.

1 вересня міліція затримала близько 10 журналістів. Марію Вайтовіч («Єврорадіо»); Романа Годуна («Белорусы и рынок») та кореспондента «РИА Новости» згодом випустили. Натомість журналістів Tut.by Надію Калініну та Олексія Суднікова, кореспондента БелаПАН Андрія Шавлюгу, знімальну групу («Комсомольской правды в Беларуси») – Сергія Щеголєва, Микиту Дуболеку та Марію Елешевіч судитимуть за «порушення порядку організації або проведення масових заходів».

Фото: Белорусский партизан

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2361
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду