П’ять журналістів пішли з «Беларусь сегодня»

П’ять журналістів пішли з «Беларусь сегодня»

14 Серпня 2020
1903

П’ять журналістів пішли з «Беларусь сегодня»

1903
Ще одна оглядачка залишала телеканал ОНТ.
П’ять журналістів пішли з «Беларусь сегодня»
П’ять журналістів пішли з «Беларусь сегодня»

У Білорусі на початку серпня з видавничого дому «Беларусь сегодня» пішли п’ять журналістів та редакторів – Аліна Янчур, Олександр Костик, Вадим Шундалов, Світлана Галузо, які працювали в новинному відділі сайту sb.by, та спеціальний кореспондент газети «СБ. Беларусь сегодня» Володимир Степан. Про це повідомляє Tut.by.

«Багато пишуть сьогодні про відомих журналістів і ведучих ТВ, які масово звільняються. Тим часом у нашому невеликому відділі, що писав новини для сайту "СБ", з початку серпня тихенько звільнилися чотири людини: два спецкори, літературний редактор і оглядач. Усі вони чесні люди з совістю, які пішли в нікуди», – написала Аліна Янчур на своїй сторінці в Facebook.

Світлана Галузо перепросила в кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тіхановської та ексбанкіра Віктора Бабарика (якого не зареєстрували кандидатом в президенти) за «образливі тексти».

Письменник і спецкореспондент газети Володимир Степан повідомив про своє звільнення 14 серпня. «Сьогодні я вирішив остаточно припинити співпрацю з газетою "СБ", бо наші шляхи розійшлися. За власні тексти, надруковані в газеті, мені не соромно; а читачам та тим, хто міг стати героєм майбутніх текстів та статей – вибачте», – написав він у Facebook.

Крім того, економічний оглядачка ОНТ Надія Цвирко повідомила, що з 17 серпня залишає телеканал після 19 років роботи.

Нагадаємо, у Білорусі після початку протестів, 9 серпня, з державних телеканалів та радіо почали масово звільнятися журналісти й ведучі. Відомо щонайменше про 22 працівники, які пішли з держЗМІ: ведучий «Беларусь 1» і «Беларусь 24» Євген Перлін, ведуча «Беларусь 1» Віра Каретнікова, голова інформаційного агентства «Белтелерадіокомпанія», ведучий телеканалу «Беларусь 1» Сергій Казловіч, ведуча СТВ Тетяна Бородкіна, ведучий «Беларусь 1» Володимир Бурко, ведуча Белтелерадіокомпанії й Unistar Ольга Бельмач, ведучий «Беларусь 1» і радіостанції «Пілот FM» Андрій Макайонок, ведучий на Першому каналі білоруського радіо Олександр Шустер, журналістка на Першому каналі білоруського радіо Тетяна Філіпченко, ведуча телеканалу ОНТ Ольга Богатиревіч, кореспондент «Беларусь 1» Олександр Лучонок, журналіст «БелТА» Павло Горбач, ведуча «Беларусь 3» Катерина Водоносова, ведучий «Белтелерадіокомпанії» Ілля Кононов, ведучі «НТВ-Беларусь» Максим Островський й Кирило Нестеровичведучий ОНТ, колишній начальник президентського пулу Дмитро Семченко, спортивний журналіст «Першого національного каналу Білоруського радіо» Сергій Беркутов, «голос» «Першого національного каналу Білоруського радіо»  Сергій Комаровський, випускова редакторка «БелТА» Тетяна Петручик, кореспондентка «Белтелерадіокомпанії» Антоніна Станкевич.

Журналісти державних ЗМІ Білорусі створили офіційне звернення до міністра інформації країни. Вони закликають не блокувати інтернет, звільнити затриманих журналістів, які висвітлювали протести, не перешкоджати роботі ЗМІ.

З 9 серпня в Білорусі фіксують проблеми з роботою соціальних мереж і менеджерів, а також перебої в роботі мобільного та кабельного інтернету в операторів ByFly, MTS, Life, «Космос ТВ». 9 серпня також не працювали сайти багатьох великих медіа країни: державної агенції «БелТА», «Наша нива», «Онлайнер», «Белорусский партизан», незалежний портал TUT.by.

У компанії «Белтелеком» заявили, що проблеми зі зв’язком з’явились нібито про «перевантаження каналів через зарубіжний трафік».Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко говорить, що в день виборів інтернет в країні відключали нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення». 12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1903
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду