The New York Times вирішила перевести частину штату з Гонконга в Сеул

The New York Times вирішила перевести частину штату з Гонконга в Сеул

15 Липня 2020
1278

The New York Times вирішила перевести частину штату з Гонконга в Сеул

1278
Для цих цілей газета також розглядала Бангкок, Сінгапур і Токіо.
The New York Times вирішила перевести частину штату з Гонконга в Сеул
The New York Times вирішила перевести частину штату з Гонконга в Сеул

Американська газета The New York Times вирішила протягом року приблизно третину свого штату перевести із Гонконга (Китай) до Сеула (Південна Корея) через закон про національну безпеку, який Китай ухвалив у червні 2020 року. Про це редакція видання повідомила 14 липня.

До Південної Кореї переведуть діджитал-команду бюро NYT у Гонконзі, натомість кореспонденти залишаться в Китаї, щоб висвітлювати події в регіоні. Попередньо в газеті вирішили, що в Гонконзі залишиться й команда з виробництва друку для The New York Times International Edition, персонал з реклами та маркетингу.

«Прийняття Китаєм нового закону про національну безпеку в Гонконзі створило багато невизначеностей – що нові правила означатимуть для нашої діяльності та нашої журналістики. Ми вважаємо доцільним розробити плани на випадок надзвичайних ситуацій та починати диверсифікувати наш редакційний персонал по всьому регіону», – пояснили редактори та керівники Times.

Крім того, у газеті розповіли, що деякі працівники Times у Гонконзі вже мали проблеми з отриманням дозволів на роботу, що є незвчиним явищем для регіону. Водночас, за даними NYT, Bloomberg News та CNN поки не планують переводити свої редакції в інші міста.  

Нагадаємо, 19 лютого 2020 року Міністерство закордонних справ Китаю відкликало акредитацію трьох репортерів американської газети The Wall Street Journal у Пекіні через колонку, заголовок якої китайські чиновники вважають «расистським».

Китай вимагав від заступника глави бюро WSJ у Китаї Джо Чіна, репортера, громадянина США Чао Денга та репортера, громадянина Австралії Філіпа Вена протягом п’яти днів покинути країну. Однак ці журналісти не були причетні до колонки під назвою «Китай – справжня хвора людина Азії» (China Is the Real Sick Man of Asia), автором якої є вчений Вальтер Рассел Мід, у ній йшлося про спалах коронавірусу та економічну силу Китаю.

У відповідь на видворення журналістів Державний департамент США оголосив, що обмежує кількість віз для працівників державних ЗМІ Китаю до 100. Тобто 60 журналістів були змушені покинути США.

У березні Міністерство закордонних справ Китаю зобов'язало журналістів New York Times, Washington Post та Wall Street Journal повернути медіаперепустки. Загалом Китай вирішив висилати 13 журналістів.

22 червня 2020 року Державний департамент США повідомив, що США визнали іноземними агентами ще чотири китайських ЗМІ – Центральне телебачення Китаю, People's Daily, Global Times і China News Service. Загалом до цього переліку входять уже дев’ять китайських ЗМІ. У лютому 2020 року до нього включили Сіньхуа, Китайську глобальну телевізійну мережу, China Radio International, корпорації China Daily Distribution Corporation та Hai Tian Development USA. У Держдепі уточнили, що це рішення не обмежує діяльність цих ЗМІ, хоча зобов’язує їх дотримуватись вимог, які застосовуються до іноземних дипломатичних представництв. Організації повинні розповідати відомстві деталі про своїх працівників у США та про пов’язані з нерухомістю транзакції.

Міністерство закордонних справ Китаю, своєю чергою, пригрозило США «адекватною відповіддю» через рішення визнати іноземними агентами China Central Television, China News Service, People's Daily та Global Times.

Фото: Jeenah Moon / The New York Times

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1278
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду