Кабмін дозволив установам культури працювати до 23:00

Кабмін дозволив установам культури працювати до 23:00

13 Липня 2020
1430
13 Липня 2020
12:35

Кабмін дозволив установам культури працювати до 23:00

1430
Культурні установи, як і кінотеатри, можуть проводити заходи з наповненістю не більше 50%.
Кабмін дозволив установам культури працювати до 23:00
Кабмін дозволив установам культури працювати до 23:00

Кабінет Міністрів України дозволив установам культури на час карантину працювати до 23:00. Про це йдеться в постанові уряду від 8 липня.

Водночас заклади культури, кафе та нічні клуби повинні бути закриті з 23:00 до 7:00. У цей час можуть працювати лише кінотеатри та кафе, які здійснюють доставку замовлень.

«Ми всі бачимо на відео, як вони всі (клуби) працюють вночі – і їм нічого не заважає. У той же час, для установ культури, у тому числі театрів, є обмеження — розсадження шахматкою і обмеження роботи до 22 годин, хоча вони починають працювати о 19-20:00. Цими змінами, розробленими спільно з Міністерством охорони здоров’я та МВС, ми врегульовуємо, що нічні розважальні заклади не зможуть працювати після 23 години, зате для культурних заходів є певні зміни, які дозволять їм також працювати до 23 години, але з чіткими обмеженнями і правилами», — сказав міністр культури Олександр Ткаченко на засіданні уряду.

Відтепер опери, філармонії, театри, концертні майданчики можуть проводити заходи, проте з наповненістю не більше 50% чи «не більше однієї особи на 5 кв. метрів площі закладу».

Крім того, уряд дозволив не проходити обсервацію діячам культури, які приїжджають в Україну на запрошення культурних установ. Не перебувати на самоізоляції також дозволили ще одній особі, яка супроводжує діяча культури. Цей дозвіл діє за умови, якщо вони не контактували з хворими на COVID-19.

Як писав ДМ, 8 липня Кабінет Міністрів України виділив мільярд гривень на підтримку сфери культури та креативних індустрій.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підготував лист до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з закликом доопрацювати Державну програму стимулювання економіки та подолання наслідків пандемії.

24 квітня 2020 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав три законопроєкти щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій через дію обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу COVID-19. А саме законопроєкти:  №3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», № 3378 «Про внесення зміни до Бюджетного Кодексу України щодо державної підтримки сфери культури у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та № 3379 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Авторами цих проєктів, норми яких напрацювала міжфракційна робоча група, стали народні депутати з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету свободи слова.

Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо.

13 травня 2020 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3377.  16 червня депутати підтримали в другому читанні цей законопроєкт. Детальніше читайте тут

Крім того, 28 травня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики звернувся до уряду з проханням допомогти сфері культури в першому півріччі 2020 року. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 9 червня передав лист прем’єр-міністру Денису Шмигалю з проханням поновити фінансування відомства в розмірі двох мільярдів гривень.

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1430
Читайте також
13.04.2020 19:20
Олександр Ткаченко
для «Детектора медіа»
1 482
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду