«Спрямовані в небо промені світла». В Україні протестували через культурний карантин

«Спрямовані в небо промені світла». В Україні протестували через культурний карантин

13 Травня 2020
1501
13 Травня 2020
10:30

«Спрямовані в небо промені світла». В Україні протестували через культурний карантин

1501
У 20 українських містах сотні прожекторів спрямували в небо, щоб привернути увагу до проблем креативної сфери в період карантину.
«Спрямовані в небо промені світла». В Україні протестували через культурний карантин
«Спрямовані в небо промені світла». В Україні протестували через культурний карантин

В Україні 12 травня представники культурних та креативних індустрій провели акцію протесту #стопкультурнийкарантин. Про це повідомляє Kyiv Music Day у Facebook.

Всеукраїнська акція розпочалася 12 травня, о 22:00. До неї приєдналися: Харків, Львів, Хмельницький, Вінниця, Черкаси, Одеса, Чернігів, Ужгород, Тернопіль, Київ, Рівне, Полтава, Умань, Маріуполь, Кам'янське, Кременчук. Дрогобич, Стрий та Вишгород.

«Якщо нас не чують, то нас побачать! Пандемія COVID-19 зупинила весь світ. Коли уряди інших країн рятують свої економіки шляхом підтримки населення та бізнесу, планують поетапні виходи з карантину та прогнозують ймовірні сценарії для індустрій, український уряд ще тільки розробляє програми подолання кризи. При цьому сфера креативних індустрій та видовищних заходів знаходиться у забутті. Нас ніби не існує», – йдеться в повідомленні.

Організатори кажуть, що акція покликана привернути увагу уряду до факту існування культурної індустрії в Україні. Представники індустрії закликають владу почати діалог щодо можливого сценарію виходу з карантину та відродження багатогранної культурної сфери України.

«План майже готовий для всіх галузей, окрім – індустрії культури та видовищ. Схоже нас немає в сценарії уряду. В уряду не існує сценарію для нас, для понад 250 000 осіб – артистів, акторів, музикантів, балетмейстрів, організаторів заходів, кінотеатрів, івент агенцій, технічного персоналу світла, звуку та сцени, декораторів, квиткових операторів…», – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, 25 березня стало відомо, що Міністерство фінансів України готує секвестр державного бюджету (скорочення видатків) і планує скоротити фінансування культури та кіно.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав Мінфін утриматися від ухвалення відповідного рішення до проведення консультацій. Представники креативних індустрій також закликали уряд і президента не допустити скорочення бюджету на розвиток сфери культури.

Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що зменшення фінансування може призвести до зупинки її роботи, а Україна може залишитися без Суспільного мовника.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак запевнив, що президент Володимир Зеленський проти скорочення видатків на культурну сферу і додаткові кошти шукають.

29 березня члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко та Євгенія Кравчук інформували про перегляд змін до державного бюджету.

13 квітня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила зміни до закону «Про державний бюджет на 2020 рік». Олександр Ткаченко в блозі для «Детектора медіа» акцентував на бюджеті культурної сфери та анонсував подальшу роботу над підтримкою креативних індустрій.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 24 квітня 2020 року підтримав три законопроєкти щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій через дію обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу COVID-19. А саме законопроєкти:  №3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», № 3378 «Про внесення зміни до Бюджетного Кодексу України щодо державної підтримки сфери культури у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та № 3379 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Авторами цих проєктів, норми яких напрацювала міжфракційна робоча група, стали народні депутати з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету свободи слова.

Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо. З урахуванням тривалого періоду, необхідного для подолання креативними індустріями економічних наслідків, відтермінування низки положень деяких законів та законодавчих актів, а також доповнення чинних норм, що регламентують їхню діяльність, матиме позитивний ефект для креативних індустрій, які повинні зберегти та швидко відновити свою стабільну роботу, а також запобігти негативним наслідкам у майбутньому.

Фото: Олеся Корженевська / Facebook

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1501
Читайте також
13.04.2020 19:20
Олександр Ткаченко
для «Детектора медіа»
1 482
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду