Незалежна медійна рада надасть оцінку марафону «Тхне Соросом»

Незалежна медійна рада надасть оцінку марафону «Тхне Соросом»

3 Березня 2020
1665

Незалежна медійна рада надасть оцінку марафону «Тхне Соросом»

1665
Раніше Міжнародний фонд «Відродження» закликав до цього медійну спільноту.
Незалежна медійна рада надасть оцінку марафону «Тхне Соросом»
Незалежна медійна рада надасть оцінку марафону «Тхне Соросом»

28 лютого телеканал ZIK провів телемарафон «Тхне Соросом», під час якого співробітники телеканалу та запрошені експерти обговорювали діяльність Джорджа Сороса та його нібито «вплив» на український уряд, Верховну Раду, Генеральну прокуратуру та громадські організації.

В анонсі та під час марафону телеканал ZIK стверджував, що «Джордж Сорос вирішив привласнити … цілі країни» й «особливо успішно він зайшов в Україну», що «мережа фанатів американських грошенят Сороса» нібито «захопили Україну».

Міжнародний фонд «Відродження» у відкритому зверненні заявив, що зміст телемарафону перенасичений неправдивою інформацією, маніпуляціями та мовою ворожнечі та закликав медійну спільноту, у тому числі Незалежну медійну раду, дати оцінку медіапродуктам телеканалу ZIK.

2 березня Незалежна медійна рада вирішила розглянути питання щодо марафону «Тхне Соросом» на телеканалі ZIK та підготувати висновок щодо наявності чи відсутності порушень чинного законодавства, етичних і професійних стандартів журналістики при поширенні телеканалом ZIK марафону «Тхне Соросом» 28 лютого 2020 року.

Довідка:

Незалежна медійна рада є постійним громадським моніторинговим та консультативним органом, який розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, порушень норм журналістської етики, а також надає рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення ними регулювання у медійній сфері.

Незалежна медійна рада була заснована п’ятьма провідними медійними громадськими організаціями («Центр демократії та верховенства права», «Інститут Масової Інформації», «Інтерньюз-Україна», «Детектор Медіа» та «Фундація «Суспільність») і складається із 15 членів. Голова Незалежної медійної ради – Тарас Шевченко, секретарі – Олена Голуб і Павло Моісеєв.

Нагадаємо, 28 лютого Міжнародний фонд «Відродження» закликав українських медіаекспертів, журналістів, юристів, зокрема – членів Незалежної медійної ради, Комісії з журналістської ектики, Медіаруху та інших фахових спільнот – уважно подивитися та дати оцінку телемарафону на телеканалі ZIK «Тхне Соросом».

Низка медійних організацій закликали Національну раду з питань телебачення і радіомовлення та правоохоронні органи дати оцінку діям телеканалу ZIK та його посадовим особам з підготовки та поширення телемарафону «Тхне Соросом».

Три інформаційні телеканали – NewsOne«112 Україна» і ZIK – належать Тарасу Козаку і входять до медіахолдингу «Новини», який очолює телепродюсер Олексій Семенов. Він скуповував ці канали поступово, з жовтня 2018-го по червень 2019 року. Тарас Козак – близький соратник українського політика, одного з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» і кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, їхні брати – бізнес-партнери.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1665
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Taras
1600 дн. тому
А ті гади дуже перелякалися, чи їм глибоко в сраці?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду