Оголосили лавреатів Премії відкритого суспільства

Оголосили лавреатів Премії відкритого суспільства

17 Квітня 2026
0
354
17 Квітня 2026
16:46

Оголосили лавреатів Премії відкритого суспільства

0
354
Перемогу здобули Києво-Могилянська академія, правозахисниця Олександра Матвійчук, громадська організація «Український ПЕН» та режисер Мстислав Чернов.
Оголосили лавреатів Премії відкритого суспільства
Оголосили лавреатів Премії відкритого суспільства

Міжнародний фонд «Відродження» оголосив лавреатів Премії відкритого суспільства, яка відзначає особистостей, організації та проєкти, які своїми діями змінюють країну, зміцнюють демократичні цінності та сприяють розвитку відкритого суспільства. Про це повідомила комунікаційна команда фонду.

Відзнаки вручили в номінаціях «Творці відкритого суспільства» для тих, хто зробив тривалий внесок у розвиток громадянського суспільства України, та «Голоси відкритого суспільства» для тих, хто у 2025 році став голосом демократії та активно працював над змінами. У кожній з категорій журі давало колективну та індивідуальну відзнаку. 

У номінації «Творці» колективну відзнаку здобув Національний університет «Києво-Могилянська академія». Премію отримав президент закладу Сергій Квіт, а вручав її журналіст Юрій Макаров. 

До короткого списку також увійшли Суспільне мовлення, Харківська правозахисна група, Громадянська мережа «Опора», рух «Жовта стрічка», Центр громадянських свобод і Truth Hounds. 

Індивідуальну відзнаку в цій номінації отримала правозахисниця, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. Нагороду вручав журналіст Віталій Портников. 

У короткому списку були також Лілія Гриневич, В’ячеслав Брюховецький, Максим Буткевич, Євген Захаров, Олена Апчел та Євген Глібовицький. 

Культурну і правозахисну організацію «Український ПЕН» відзначили в номінації «Голоси». Нагороду отримав виконавчий директор Максим Ситніков, а вручав її гендиректор Театру ім. Франка Євген Нищук. 

У шортлісті були також Мистецький арсенал, громадські організації Victory Drones, Ukraïner, Центр протидії корупції, Центр громадянських свобод та ініціатива «Люди з картонками». 

Індивідуальну відзнаку в цій номінації здобув режисер Мстислав Чернов. Нагороду за режисера отримав його колега, продюсер Володимир Юрчук, а вручала її журналістка Мирослава Барчук. Сам Чернов звернувся до гостей церемонії через відеозв’язок. 

На відзнаку також претендували Михайло Ткач, Павло Казарін, Володимир Миколаєнко, Марія Берлінська, Леся Литвинова та Максим Буткевич. 

Більш ніж 50 ГО, установ, інституцій номінували своїх кандидатів. Так сформувався довгий список з 30–40 номінантів у кожній категорії. Після цього члени журі незалежно один від одного оцінили номінантів та сформували рейтингові списки. 

Цьогоріч до складу журі ввійшли:

  • письменник та військовослужбовець Сергій Жадан;
  • директорка Мистецького арсеналу Олеся Отровська-Люта;
  • філософ і ексдиректор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький;
  • директорка Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська;
  • журналісти Віталій Портников, Севгіль Мусаєва та Мирослава Барчук. 

Нагадаємо, торік лавреатами Премії відкритого суспільства стали видання «Українська правда», член-засновник Української Гельсінської групи Мирослав Маринович, благодійний фонд «Повернись живим» та співзасновник правозахисного центру для військових «Принцип» Масі Найєм.

Фото: Міжнародний фонд «Відродження» 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
354
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду