Нацраду й правоохоронців закликали оцінити марафон каналу ZIK (ЗАЯВА)

Нацраду й правоохоронців закликали оцінити марафон каналу ZIK (ЗАЯВА)

2 Березня 2020
2879

Нацраду й правоохоронців закликали оцінити марафон каналу ZIK (ЗАЯВА)

2879
Медійні організації закликали Національну раду з питань телебачення і радіомовлення та правоохоронні органи дати оцінку діям телеканалу ZIK та його посадовим особам з підготовки та поширення телемарафону «Тхне Соросом».
Нацраду й правоохоронців закликали оцінити марафон каналу ZIK (ЗАЯВА)
Нацраду й правоохоронців закликали оцінити марафон каналу ZIK (ЗАЯВА)

Про це 2 березня повідомляється на сайті Комісії журналістської етики.

Коаліція громадських медійних організацій у складі «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації», «StopFake», «Жінки в медіа» та медійні організації ZMINA. Центр прав людини, Інститут масової інформації вважають цей марафон зловживанням свободою слова, яка несе руйнівні наслідки для українського суспільства та України, як держави.

«Детектор медіа» публікує повний текст заяви.

Заява медійних організацій

щодо телемарафону «Тхне Соросом» на телеканалі ZIK

28 лютого 2020 р. телеканал ZIK провів телемарафон «Тхне Соросом»,  під час якого співробітники телеканалу та запрошені експерти обговорювали діяльність Джорджа Сороса та його так званий «вплив» на український Уряд, Верховну Раду, Генеральну прокуратуру, а також громадські організації. Під час цього ефіру, а також в інших програмах, які виходили раніше на телеканалі, поширювалися відверто маніпулятивні, неправдиві відомості як про самого Джорджа Сороса та Міжнародний фонд «Відродження», так і про згадані вище інституції влади, а також окремих високопосадовців, чиновників, народних депутатів та представників громадського сектору.

Коаліція громадських медійних організацій у складі «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації», «StopFake», «Жінки в медіа» та медійні організації ZMINA. Центр прав людини, Інститут масової інформації вважають зазначену програму зловживанням свободою слова, яка несе руйнівні наслідки для українського суспільства та України, як держави.

Зміст програми, склад експертів та учасників демонструє наявність спеціальної мети редакторів та журналістів телеканалу або його власників, які діяли через редакторів та журналістів. І ця мета, згідно з міжнародними й вітчизняними стандартами, – дискредитація особи та дезінформація і введення суспільства в оману.

Міжнародна декларація принципів поведінки журналістів та Кодекс етики українського журналіста проголошують, що журналісти (у цьому випадку телеканалу ZIK) зобов'язані подавати інформацію, посилаючись на факти, походження яких вони точно знають, а самі факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Журналісти зобов'язані уникати неповноти або неточностей чи викривлень інформації, які могли б завдати моральної шкоди честі та гідності людини, неприпустимі з боку журналістів недостовірні повідомлення. Під час телемарафону телеканал ZIK фактично здійснював:

  • дискредитацію міжнародних грантових організацій, які зробили величезний вклад в підтримку України на  шляху її реформ та євроінтеграції;
  • дискредитацію громадського сектору, який активно залучений в реформи та має прогресивну візію розвитку України;
  • дискредитацію журналістики як професії, зокрема, роботу журналістів-розслідувачів та порушення стандартів достовірності, об’єктивності інформації, балансу думок та  журналістської етики;
  • дискредитацію ключових державних інститутів, таких як інституту прем’єр-міністра України, інституту Генерального прокурора України, а також українського парламенту;
  • дискредитацію низки ключових реформ в системі охорони здоров’я, освіти, системи антикорупційних органів тощо через підрив довіри до інституцій та людей, які впроваджують ці реформи.

Ми вважаємо цей ефір провокацією, спрямованою на розхитування ситуації в країні та поглиблення розколу  в суспільстві між різним групами населення. Він не має нічого спільного із журналістикою, виконаний в дусі найгірших російських пропагандистських практик і дискредитує журналістську професію як таку. Крім того, насаджування в суспільстві різко негативних кліше на кшталт «соросята» має ознаки дегуманізації  і може призвести до непередбачуваних наслідків.

Зазначена програма порушує не тільки професійні та етичні стандарти діяльності журналістів і медіа, а й вимоги чинного законодавства. Зокрема, в частині обов’язку телерадіоорганізацій поширювати об’єктивну інформацію, не застосовувати мову ворожнечі та не завдавати шкоди честі, гідності та діловій репутації осіб. Відтак, ми закликаємо Національну раду з питань телебачення і радіомовлення та правоохоронні органи дати оцінку діям телеканалу та його посадовим особам з підготовки та поширення телемарафону.

Заява коаліції відкрита до підписання. Якщо ви хочете приєднатися, надішліть свій запит на електронну адресу uamediawomen@gmail.com

Нагадаємо, 28 лютого 2020 року Міжнародний фонд «Відродження» закликав українських медіаекспертів, журналістів, юристів, зокрема – членів Незалежної медійної ради, Комісії з журналістської ектики, Медіаруху та інших фахових спільнот – уважно подивитися та дати оцінку телемарафону на телеканалі Zik «Тхне Соросом».

Три інформаційні телеканали – NewsOne«112 Україна» і ZIK – належать Тарасу Козаку і входять до медіахолдингу «Новини», який очолює телепродюсер Олексій Семенов. Він скуповував ці канали поступово, з жовтня 2018-го по червень 2019 року. Тарас Козак – близький соратник українського політика, одного з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» і кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, їхні брати – бізнес-партнери.

Нардеп Микита Потураєв розповідав, що у команди президента є напрацювання рішень щодо каналів Медведчука. Президент Володимир Зеленський заявляв, що знає, звідки у Віктора Медведчука гроші на фінансування партії та телеканалів.

17 жовтня 2019 року Верховна Рада утворила тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації.

Фото: скріншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2879
Читайте також
05.02.2020 12:00
Ярослав Зубченко
7 906
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Алексей
1600 дн. тому
ZIK оголил проблему внешнего управления нашей страной, через сотрудников фондов ( марионеток) работающих в интересах их работодателей.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду