Режисер Олег Сенцов отримав документи про почесне громадянство Парижа

Режисер Олег Сенцов отримав документи про почесне громадянство Парижа

1 Грудня 2019
1979

Режисер Олег Сенцов отримав документи про почесне громадянство Парижа

1979
Рішення про надання українському режисеру Олегу Сенцову статус почесного громадянина міста ухвалила 24 вересня 2018 року муніципальна рада Парижа.
Режисер Олег Сенцов отримав документи про почесне громадянство Парижа
Режисер Олег Сенцов отримав документи про почесне громадянство Парижа

30 листопада у Парижі режисер та колишній політв'язень Олег Сенцов отримав документи про почесне громадянство. Про це Європарламент повідомив у Twitter, передає «TheБабель».

«Олег Сенцов в Парижі: через рік після приїзду свого адвоката він отримує почесне громадянство міста», - сказано в повідомленні.

Сенцов заявив, що буде і далі боротися за звільнення всіх політвʼязнів та висловив надію, що Париж і Франція не залишаться осторонь.

Нагадаємо, у 2018 році Олег Сенцов став лауреатом правозахисної премії Європарламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Премію за нього отримала двоюрідна сестра, оскільки Сенцов перебував в ув'язненні. У вересні 2019-го президент Європейського парламенту Давид Сассолі заявив про готовність особисто приїхати в Україну та вручити режисеру премію.

Як писав ДМ, з 2014 по 2019 рік Олег Сенцов був політв'язнем та утримувався в Росії. Спецслужби РФ затримали українського режисера в анексованому Криму у травні 2014 року. Його звинуватили в начебто підготовці терактів. У серпні 2015-го російський суд визнав режисера винним в нібито організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 5 жовтня він написав відкритого листа про припинення голодування з наступного дня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля Олег Сенцов тримав 145 днів.

7 вересня 2019-го між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1979
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду