Сенцов після повернення в Україну з'явився у соцмережі (ВИПРАВЛЕНО)
Сенцов після повернення в Україну з'явився у соцмережі (ВИПРАВЛЕНО)
8 вересня на сторінці Сенцова у Facebook з'явився допис, що це єдиний його акаунт у соцмережах. Наразі ця сторінка не верифікована.
«Невелика інформація стосовно моєї присутності в інтернеті. Це моя офіційна і єдина сторінка. В інших соцмережах і месенджерах я не представлений. Цю сторінку я веду особисто, коментарів не пишу, в друзі додаю тих людей, з якими знайомий особисто, спілкуюся або працюю. Дякую за увагу і розуміння. Всім гарного дня!» - йдеться в повідомленні.
Раніше видання «TheБабель» повідомило, що у Сенцова начебто з'явився акаунт у Twitter. 7 вересня на сторінці було опублікувано три твіти: «Я вдома!!!» та ще два зі словами подяки. Як виходить з допису режисера у Facebook, акаунт у Twitter є фейковим. Новина на сайті «TheБабеля» також більше не доступна.
Як писав ДМ, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними громадянами. До україни повернулись 35 політв'язнів, зокрема, журналіст Роман Сущенко, режисер Олег Сенцов та Олександр Кольченко, якого росіяни затриммали разом із Сенцовим. Також зустрілись із родинами 24 українських моряки.
Нагадаємо, що Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року суд РФ визнав його винним в начебто організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.
5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.
Також у жовтні 2018 року стало відомо, що ЄСПЛ прийняв до розгляду позов режисера Олега Сенцова, а у січні 2019 року ЄСПЛ повернув пріоритет розгляду справи Олега Сенцова.