16:21
Четвер, 8 Серпня 2019

КЖЕ висловила публічний осуд виданню «Страна» через матеріал про Порошенка

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) висловила інтернет-виданню «Страна» публічний осуд через матеріал від 21 липня про п’ятого президента, кандидата в народні депутати Петра Порошенка.
КЖЕ висловила публічний осуд виданню «Страна» через матеріал про Порошенка
КЖЕ висловила публічний осуд виданню «Страна» через матеріал про Порошенка

Про це йдеться в рішенні комісії від 8 серпня.

У рамках Незалежного моніторингу парламентських виборів в Україні, що здійснюється за  підтримки проектів Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні» та «Зміцнення свободи слова, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні», на розгляд Комісії з журналістської етики було подано скаргу на публікацію інтернет-видання «Страна» «"Мы должны остановить реваншистов". Порошенко и Ко развернули кампанию против жителей востока Украины» від 21 липня 2019 року.

Комісія вважає, що в аналізованій публікації було допущено порушення статей 6 (стандарти повноти та об’єктивності інформації), 9 (судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного) та 10 (збалансованість представлених точок зору) Кодексу етики українського журналіста.

«Стаття також не відповідає вимогам збалансованості, оскільки у матеріалі не відображено ні коментарів команди Порошенка, ні навіть спроб отримати таку відповідь чи оцінку від незалежних експертів. Таким чином, публікація має явно маніпулятивний характер, спрямований проти лідера політичної партії, що бере участь у виборах до парламенту, та містить свідоме порушення принципів об’єктивності, неупередженості та збалансованості висвітлення виборчого процесу», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що вся публікація побудована на суб’єктивних оцінках авторів матеріалу та містить необґрунтовані звинувачення лідера однієї із партій-кандидатів на виборах у організації «кампанії проти жителів Сходу України».

Нагадаємо, 16 липня Комісія з журналістської етики (КЖЕ) висловила публічний осуд телеканалу NewsOne (через сюжет від 22 червня про політичну партію «Опозиційна платформа - За життя») та інтернет-виданню «Гордон» (за публікацію від 25 червня 2019 року «Медведчук заявив, що Москва частково зняла санкції з України після перемовин із "Опозиційною платформою – За життя"») .

Читайте також

Фото: Страна

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1865
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду