11:32
Субота, 4 Серпня 2018

У Луцьку поліцейська судиться з ТРК «Аверс», вимагаючи спростування поширеної інформації

Патрульна поліцейська з Луцька Тетяна Хилюк у травні 2018 року подала позов щодо захисту чесні та ділової репутації через сюжет, який вийшов на телеканалі «Аверс» у квітні 2018 році. Перше судове засідання у справі відбулося 2 серпня. Cудове засідання у справі відбулося 2 серпня у Луцькому міськрайонному суді.
У Луцьку поліцейська судиться з ТРК «Аверс», вимагаючи спростування поширеної інформації
У Луцьку поліцейська судиться з ТРК «Аверс», вимагаючи спростування поширеної інформації

Про це повідомляє «Громадське радіо».

У сюжеті, через який позивається поліцейська, журналісти телеканалу Наталка Поліщук та Галина Баран оприлюднили інформацію, що патрульна нібито нецензурно лаялася та була у стані алкогольного сп’яніння. Тетяна Хилюк, у свою чергу, стверджує, що поширена про неї інформація в Youtube та у програмі випуску новин ТРК Аверс «На часі» не відповідає дійсності.

Під час засідання поліцейська розповіла, що у квітні цього року екіпаж патрульних помітив автівку, де не працювала фара в режимі ближнього світла. З її слів, водій не показав документи на вимогу патрульних, плутався у своїх словах, а згодом викликав на місце журналістів ТРК «Аверс», де сам працює.

Згодом на телеканалі «Аверс» з’явилася інформація, що патрульна поліцейська нецензурно висловлювалась, поводилась агресивно і, ймовірно, була в стані алкогольного сп’яніння. Патрульна Тетяна Хилюк у суді зауважила, що у наркологічному диспансері дали висновок, що вона була твереза.

Також поліцейська наголошує, що телеканал «Аверс» «запікав» в сюжеті її слова, де насправді не було нецензурних слів. Довести свої слова вона збирається за допомогою нагрудних камер патрульних поліцейських. У позовній заяві Тетяна Хилюк просить, щоб суд визнав інформацію такою, що принижує честь і гідність та шкодить діловій репутації. А також, щоб суд стягнув на її користь з ТРК «Аверс» сплату судового збору в розмірі 704, 80 грн.

Патрульна поліцейська в суді навела цитати з сюжету, які вважає неправдивими.

«Дівчина патрульна, яка проводила затримання, показала майстер-клас нецензурної лексики! Коли журналісти запропонували дочекатись адвоката та директора телеканалу, адже водій був на робочому місці і не міг його залишити без дозволу, поліцейська красномовно пояснила, що "керівництво телеканалу їй до одного місця". Поведінка патрульної "Аверсу" видалася підозрілою, тож журналісти попросили освідування на стан алкогольного сп’яніння. Це розізлило поліцейську, і вона на відріз заявила, що відмовляється пройти тест», - процитували сюжет на засіданні.

Адвокатка поліцейської Юлія Спіріна зазначила, що у сюжеті подали інформацію про начебто сп'яніння як факт. На її думку, це не оціночні судження. Натомість представниця відповідача ТРК «Аверс» Тетяна Тростянчук відповіла, що журналісти лише припустили це й попросили її пройти тест. А те, що патрульна нецензурно висловлювалась, є нібито на відео.

Авторок сюжету на засіданні не було. Судове засідання перенесли на 18 вересня 2018 року. До цього часу ще опитуватимуться свідки.

Нагадаємо, 13 лютого 2018 року Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції поскаржилося в Комісію з журналістської етики (КЖЕ) та Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення (Нацраду) на «систематичне порушення журналістських стандартів» місцевою ТРК «Аверс» та просило відреагувати.

У семи сюжетах телерадіокомпанії «Аверс» про поліцію КЖЕ виявила порушення статей 6, 8, 10, 13 та 19 Кодексу етики українського журналіста та наголосила на неможливості використання медіа «для вирішення особистих конфліктів, а також для невиправданої медійної атаки, шляхом поширення незбалансованих матеріалів».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
582
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop