15:02
Понеділок, 16 Липня 2018

КЖЕ виявила порушення Кодексу етики журналіста в сюжетах «Аверсу» про поліцію – рішення

У семи сюжетах телерадіокомпанії «Аверс» про поліцію Комісія журналістської етики виявила порушення статей 6, 8, 10, 13 та 19 Кодексу етики українського журналіста та наголосила на неможливості використання медіа «для вирішення особистих конфліктів, а також для невиправданої медійної атаки, шляхом поширення незбалансованих матеріалів».
КЖЕ виявила порушення Кодексу етики журналіста в сюжетах «Аверсу» про поліцію – рішення
КЖЕ виявила порушення Кодексу етики журналіста в сюжетах «Аверсу» про поліцію – рішення

Рішення опубліковано на сайті КЖЕ.

Нагадаємо, 13 лютого 2018 року Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції поскаржилися в Комісію з журналістської етики (КЖЕ) та Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення (Нацраду) на «систематичне порушення журналістських стандартів» місцевою ТРК «Аверс» та просило відреагувати.

«Усі новини про роботу патрульної поліції в області висвітлюються суб’єктивно та тенденційно, а це дезінформує глядачів і слухачів, створює негативний імідж та знижує довіру до поліції», – йшлося в листі поліції.

Скаржники тоді надали КЖЕ перелік прикладів сюжетів, у яких, на їхню думку, висвітлюється робота патрульних поліції з порушенням журналістських стандартів.

Як повідомляється на сайті КЖЕ, члени Комісії преглянули та дослідили надані відеосюжети та зробили наступні висновки на предмет дотримання стандартів журналістки та Кодексу етики українського журналіста:

Тож члени Комісії з журналістської етики відзначили факт порушення статей 6, 8, 10, 13 та 19 Кодексу етики українського журналіста у сюжетах ТРК та наголосили на неможливості використання медійних ресурсів як їх власниками та керівниками, так і самими журналістами та працівниками медіа «для вирішення особистих конфліктів, а також для невиправданої медійної атаки, шляхом поширення незбалансованих матеріалів».

 

Читайте також

Нагадаємо, у березні Комісія з журналістської етики розглянула скаргу представниці Інституту масової інформації у Волинській області Маї Голуб щодо сюжету журналістки «Аверсу» Наталії Поліщук і не знайшла в сюжеті порушень ст. 8 Етичного кодексу українського журналіста. Водночас КЖЕ рекомендувала медійникам уникати ситуацій вибіркового цитування та подання неповної інформації з отриманих коментарів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
560
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop