14:00
Четвер, 22 Вересня 2016

ФСБ не відпустила кримського журналіста Семену на лікування до Києва

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени, який звинувачується у сепаратизмі, про виїзд його на лікування до Києва
ФСБ не відпустила кримського журналіста Семену на лікування до Києва
ФСБ не відпустила кримського журналіста Семену на лікування до Києва

Про це у Facebook повідомив адвокат журналіста Андрій Сабінін.

 «Намагалися тут з Миколою Семеною реалізувати право на отримання адекватної медичної допомоги, і спонсори були, але от не можна за межами, тільки на острові.  Знаємо, плавали ми на острові, тиждень до ЛОРа почекай, та й навіщо ви сюди хворіти приїхали. Дивно, що в катівнях не запропонували полікуватися»,  прокоментував відмову адвокат.

Своє рішення ФСБ пояснила наявністю на території Криму спеціалізованих установ для проходження відповідного лікування.

 «Клопотання від 23 серпня 2016 року, заявлене адвокатом Сабінін А.В. в інтересах обвинуваченого Семени Н.М. про виїзд обвинуваченого Семени Н.М. на короткочасне лікування в ДУ «Інститут нейрохірургії ім. Акад. А.П. Ромоданова НАМН України» у м. Київ, розглянуто і в його задоволенні відмовлено, через наявність спеціалізованих установ для проходження лікування на території Республіки Крим», – зазначено в документі.

Нагадаємо, Міжнародна і Європейська федерації журналістів відправили російській владі листи, в яких закликають Росію відпустити журналіста Миколу Семену з анексованого Криму до Києва для лікування. З відповідною вимогою виступили учасники третьої робочої зустрічі експертів ОБСЄ з питань громадянських свобод в Алмати.

Читайте також

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ Українивисловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступилана VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня,відхиливскаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
600
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop