09:20
П'ятниця, 2 Вересня 2016

Шанси виграти суд дорівнюють нулю – адвокат журналіста Семени

Адвокат переслідуваного в Криму українського журналіста Миколи Семени Олександр Попков вважає, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю
Шанси виграти суд дорівнюють нулю – адвокат журналіста Семени
Шанси виграти суд дорівнюють нулю – адвокат журналіста Семени

Про це пише «Крим.Реалії» з посиланням на адвоката журналіста.

«У політичних справах в Російській Федерації, а це, безсумнівно, політична справа, шанси дорівнюють нулю на винесення справедливого і виправдувального вироку. У нас є тільки можливість висвітлити, наскільки абсурдним, наскільки безглуздим є це звинувачення. У справі конкретно Миколи Семени це буде полягати в тому, щоб показати, що журналіста переслідують за його журналістську діяльність, за те, що він висловлює свою публічну думку, яку він має право висловлювати », –  сказав Попков.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Читайте також

Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступила на VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семени повідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На фото – Микола Семена

Фото: www.unian.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
468
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop